Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 września 2018 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Dziś w audycji towarzyszyć nam będzie muzyka do filmu dokumentalnego "The secret life of plants" Steviie'go Wondera. "Universal Syncopations" - dzieło wybitnego kontrabasisty Miroslava Vitousa, wieloletniego współpracownika Milesa Davisa, Chicka Chorei, członka pierwszego składu Weather Report, bez wątpienia jednego z najsłynniejszych Europejczyków na jazzowej scenie.

Zaprasza w każdą środę od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek. Do autorki można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Taniec, zabawa i atrakcje – tak wyglądała studniówka Szlachetnej Paczki w Opolu. Co oznacza studniówka? To, że za około 100 dni życie wielu rodzin w naszym regionie zmieni się. W naszym porannym spotkaniu relacja z wydarzenia, które miało miejsce na Placu Wolności w Opolu, jak i odpowiedź na pytanie: jak zostać wolontariuszem Paczki?

W audycji także:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:20 Sportowcy Niepodległej - Piotr Warner
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Ireneusza Prochery
  • Rząd zdecydował, że od 1 stycznia przyszłego roku płaca minimalna będzie wynosić 2250 złotych brutto. Rośnie też minimalna stawka godzinowa przy umowach cywilno-prawnych, z 13,70 złotych do 14,70 złotych. Czy to efekt nacisku związków zawodowych oraz czy związki zamierzają na tym poprzestać? Zapytamy o to w rozmowie "W cztery oczy" Grzegorza Adamczyka z zarządu regionalnego NSZZ "Solidarność.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Ireneusza Prochery
  • Czy kolejny wzrost pensji minimalnej niepokoi przedsiębiorców? Dlaczego część z nich uważa, że rządowa regulacja w tym zakresie nie służy polskiej gospodarce? O stanowisko Business Centre Club zapytamy w "Poglądach i osądach" Lesława Adamczyka, członka Rady Głównej BCC.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Joanna Matlak i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »