Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 sierpnia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Nasza dzisiejsza propozycja to Orchester Nino De La Plata i płyta "Feurige Rhythmen Aus Rio".

Dzisiaj płyta wyjątkowa także z powodów pozamuzycznych (o nich głównie opowiem w audycji), co powinno zainteresować kolekcjonerów zwłaszcza płyt nietypowych, okazjonalnych czy promocyjnych. Oto bowiem wydawcą płyty nie jest konkretna wytwórnia, ale firma farmaceutyczna, która na okładce, poza nazwami specyfików i oczywistą ich reklamą, zawiera instrukcje odnośnie schorzeń reumatologicznych, na które mają pomagać. Takich wydawnictw, zwłaszcza u naszych zachodnich sąsiadów było sporo. Przy czym zawarta muzyka jest pełnowartościowym produktem - tu mamy brazylijski zespół, który gra szeroko pojęte rodzime rytmy, nie tylko na karnawał, ale i jazzująco swingujące bossy oraz piosenki.

Do słuchania po północy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
12:00 LOŻA RADIOWA
W środowej Loży Radiowej będziemy gościć samorządowców, którzy walczą o prezydenturę Opola.

W pierwszej godzinie programu odwiedzi nas Barbara Kamińska z Platformy Obywatelskiej, która we wtorek ogłosiła start w wyborach na prezydenta miasta, zastępując prof. Kazimierza Ożoga po tym, jak nieoczekiwanie wycofał się z wyścigu. Co chce zaoferować mieszkańcom? Jaki ma plan na miasto i dlaczego zgodziła się "wskoczyć" w trwającą już kampanię? To tylko niektóre z pytań, jakie zadamy kandydatce.

Po godzinie 13:00 naszym gościem będzie Arkadiusz Wiśniewski, urzędujący prezydent, który walczy o drugą kadencję. Choć jego startu w wyborach wszyscy się spodziewali, on sam dość długo zwlekał z potwierdzeniem tej decyzji. Kiedy ruszy z kampanią? Czy zaproponuje coś nowego a nie tylko kontynuację swojej polityki? I jak ocenia zawirowania w sztabie Platformy, z której się wywodzi? Odpowiedzi usłyszą Państwo w Loży Radiowej.

Do słuchania od 12:05 do 14:00 zapraszają Aneta Skomorowska-Kobza i Marek Świercz.
Do autorów można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »