Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 sierpnia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Nasza dzisiejsza propozycja to Orchester Nino De La Plata i płyta "Feurige Rhythmen Aus Rio".

Dzisiaj płyta wyjątkowa także z powodów pozamuzycznych (o nich głównie opowiem w audycji), co powinno zainteresować kolekcjonerów zwłaszcza płyt nietypowych, okazjonalnych czy promocyjnych. Oto bowiem wydawcą płyty nie jest konkretna wytwórnia, ale firma farmaceutyczna, która na okładce, poza nazwami specyfików i oczywistą ich reklamą, zawiera instrukcje odnośnie schorzeń reumatologicznych, na które mają pomagać. Takich wydawnictw, zwłaszcza u naszych zachodnich sąsiadów było sporo. Przy czym zawarta muzyka jest pełnowartościowym produktem - tu mamy brazylijski zespół, który gra szeroko pojęte rodzime rytmy, nie tylko na karnawał, ale i jazzująco swingujące bossy oraz piosenki.

Do słuchania po północy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
9:00 ONA I ON

"Opolskie słodziaki" to grupa wspierających się rodziców, których dzieci chorują na cukrzycę typu I. W programie będziemy gościć założycielkę tej grupy Annę Wyspiańską, która opowie o wydarzeniu "ActiveDiabet". Będzie ono okazją do spotka się z diabetologiem, psychologiem, a nawet Michałem Jelińskim - mistrzem olimpijskim z cukrzycą.

Po godz. 10:00 razem z Marcinem Banaszewskim sięgniemy po gry planszowe. Sprawdzimy, w co wakacje grają opolanie.

W trzeciej godzinie programu zaprosimy na zlot pojazdów zabytkowych. O szczegółach opowie jeden z organizatorów Sławomir Milewski.


W audycji także:

09:40, 10:40 i 11:40 Knedle z bigosem - Dorota Kłonowska

Do słuchania od 9:00 do 12:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »