Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 sierpnia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś proponujemy płytę „Dyskoteka Pana Jacka I”.

Pozornie płyta skierowana do najmłodszego słuchacza, ale zgodnie z napisem na okładce „dla dzieci od lat 3 do 103” zawiera piosenki, które (i z doświadczenia wiem, że tak jest) podobają się wielu dorosłym i płyta gości w wielu płytotekach melomanów. Oczywiście może to wynikać w dużym stopniu z sentymentu wśród słuchaczy, którzy się na nich wychowali, byli widzami Teleranka, w którym cykl się rozpoczął (Pan Jacek, to znany tekściarz Jacek Cygan). Jednak, jak opowiem w audycji, artyści komponujący i wykonujący poszczególne piosenki (wśród nich Sojka, Krajewski czy Papa Dance) traktują słuchacza bardzo poważnie i nie jest to zbiór dziecinnych melodyjek, ale pełnokrwiste, doskonałe utwory. Sytuacja ta zmieniła się później i kolejne płyty były zdecydowanie bardziej „dziecięce”.

Do słuchania po północy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
9:00 ONA I ON

Opolskie mamy będą ćwiczyć z dziećmi w wózkach! Tuż przed rozpoczęciem treningu na wyspie Bolko porozmawiamy z jego organizatorką Patrycją Wierzbicką. Fizjoterapeutkę zapytamy, kiedy zacząć ćwiczyć po porodzie i jaka aktywność jest wówczas najlepsza.

Wózek porzucimy na rzecz roweru po godz. 10:00. Sławomir Szota, opolski oficer rowerowy, podpowie dokąd warto wybrać się w weekend.

Jak dobrze wyglądać na ślubnym kobiercu, a gościom zapewnić udaną zabawę? O to zapytamy konsultantkę ślubną Małgorzatę Kochanek. Sprawdzimy, jakie kroje, wzory i kolory królują obecnie na salach weselnych. Zapytamy też, ile dziś kosztuje takie przyjęcie i jak uniknąć zbędnych kosztów.

W audycji także:

09:40, 10:40 i 11:40 Knedle z bigosem - Dorota Kłonowska

Do słuchania od 9:00 do 12:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Z autorką można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl


Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »