Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 sierpnia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś proponujemy płytę „Dyskoteka Pana Jacka I”.

Pozornie płyta skierowana do najmłodszego słuchacza, ale zgodnie z napisem na okładce „dla dzieci od lat 3 do 103” zawiera piosenki, które (i z doświadczenia wiem, że tak jest) podobają się wielu dorosłym i płyta gości w wielu płytotekach melomanów. Oczywiście może to wynikać w dużym stopniu z sentymentu wśród słuchaczy, którzy się na nich wychowali, byli widzami Teleranka, w którym cykl się rozpoczął (Pan Jacek, to znany tekściarz Jacek Cygan). Jednak, jak opowiem w audycji, artyści komponujący i wykonujący poszczególne piosenki (wśród nich Sojka, Krajewski czy Papa Dance) traktują słuchacza bardzo poważnie i nie jest to zbiór dziecinnych melodyjek, ale pełnokrwiste, doskonałe utwory. Sytuacja ta zmieniła się później i kolejne płyty były zdecydowanie bardziej „dziecięce”.

Do słuchania po północy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji opowiemy o pewnym szczęściarzu, który w garażu u babci znalazł warte miliony dolarów sportowe samochody.

Specjalnie dla grzybiarzy sprawdzimy też czy mamy już czego szukać w lasach. Zaproponujemy też miejsca na weekendowe wypady dla całej rodziny.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:20 Operacja Dunaj, albo Lech kontra Czech – Ireneusz Prochera
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Marka Świercza

08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Krzysztof Chmiel, wojewódzki inspektor transportu drogowego, którego zapytamy o to, jak transporty drewna niszczą nasze drogi. Raport na ten temat, oparty na kontrolach inspekcji transportu drogowego, opublikowała w tym tygodniu Najwyższa Izba Kontroli. Zapytamy także o wakacyjne kontrole autokarów.
08:40 Poglądy i osądy - Marek Świercz
  • W "Poglądach i osądach" o stan dróg wojewódzkich - a także planowane inwestycje - zapytamy Grzegorza Cebulę, zastępcę dyrektora do spraw utrzymania dróg w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Opolu.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zaprasza Justyna Marcińska. Z autorką można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »