Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 17 sierpnia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś proponujemy Budkę Suflera i płytę „Czas czekania, czas olśnienia”.

Po kilkuletniej karierze z innymi wokalistami nastąpił powrót do zespołu pierwszego i zdaniem wielu, najlepszego jej (ale i w ogóle w Polsce) wokalisty Krzysztofa Cugowskiego. Zmieniła się epoka i inne były mody oraz style w muzyce, a jednak Budce udało się połączyć to co było najlepsze w latach 70. z nowoczesnością, grając przebojowo, a z drugiej strony zachowując rockowy pazur (tu istotna jest także zmiana gitarzysty, którym został Krzysztof Mandziara, znany z prezentowanej w audycji grupy Cross, w której śpiewał Cugowski po odejściu z Budki) oraz nie stroniąc od rozbudowanych, epickich form, tak bliskich fanom wczesnego wcielenia zespołu. Warto zwrócić uwagę na teksty perkusisty Tomasza Zeliszewskiego, który jak wspominał, napisał je trochę ze złości na opóźniających się zawodowych tekściarzy (dodam od siebie i bardzo dobrze).

Do słuchania po północy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji sprawdzimy, jak z upałami radzą sobie funkcjonariusze i czy policjantowi wypada na służbę wychodzić w krótkich spodenkach. Przypomnimy też historię Dawida Drapacza. Na jego leczenie udało się uzbierać ponad 5 mln zł i teraz chłopca czeka operacja w Stanach Zjednoczonych. Kiedy do tego dojdzie? Na co rodzice Dawida muszą się przygotować? O tym w porannej audycji. Zaczynamy parę minut po 6:00!

W audycji dziś także:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:20 Operacja Dunaj, albo Lech kontra Czech – Ireneusz Prochera
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Marka Świercza
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie młodszy brygadier Dariusz Gieroń z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. Porozmawiamy o zagrożeniu pożarowym w warunkach długotrwałej suszy, zapytamy także o nowe mundury, które dostaną polscy strażacy.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza
  • W "Poglądach i osądach" o to, jak susza wpływa na stan drzewostanu i zagrożenie pożarowe w opolskich lasach, zapytamy Marka Bocianowskiego, nadleśniczego z Prószkowa.
Na audycję od 6:00 do 9:00 zaprasza Justyna Marcińska. Z autorką można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »