Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 15 sierpnia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś proponujemy płytę Krzysztofa Krawczyka pt.: "Rysunek na szkle".

Druga solowa płyta Krzysztofa Krawczyka to wielki sukces komercyjny. Kilka piosenek, jak tytułowa „Byle było tak” i „Parostatek” na stałe weszło do repertuaru artysty oraz do kanonu polskiej piosenki w ogóle. Udało się na niej piosenkarzowi odejść od stylu Trubadurów (wrócił do nich jeszcze na chwilę, nagrywając płytę „Znowu razem”, którą prezentowałem już w audycji) i znacznie poszerzyć pole muzycznych inspiracji. Przyczyniła się do tego z pewnością owocna współpraca z kompozytorem Jerzym Milianem, z którym stworzył swoisty duet. Siła i urok całej płyty tkwi być może nawet bardziej w tych piosenkach, które nie zostały wylansowane na wielkie przeboje, gdzie Krawczyk pokazuje, że stać go na liryczność, że potrafi czerpać z amerykańskiego popu z okolic Toma Jonesa czy wchodzącej wtedy na salony muzyki disco.

Do słuchania po północy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
7:00 MAMY ŚWIĘTO
Jasna Góra przeżywa dziś oblężenie pielgrzymkowe. 15 sierpnia to dzień, kiedy do sanktuarium przybywa największa liczba pieszych pątników z różnych zakątków kraju. Kto pokonuje najdłuższą trasę? Odpowiedź na to pytanie w naszym porannym programie.

Niewiele ponad 2 tygodnie pozostało nam do końca wakacji, a to ostatnia chwila na urlop. W trakcie pakowania walizek często nie pamiętamy o ważnych rzeczach. Szczególnie jadąc w zagraniczną podróż potrzebujemy różnych dokumentów. Dziś podpowiemy jakich.

Stałymi elementami programu są:

07:20 Przystanek Niepodległość – Piotr Wójtowicz
07:40 Praso-walnia - subiektywny przegląd prasy Tomasza Gduli

08:04 W cztery oczy – Marek Świercz
  • Gościem porannej rozmowy będzie kpt. Piotr Płuciennik, oficer prasowy 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, którego zapytamy o opolskie obchody Święta Wojska Polskiego oraz misje, w których biorą udział opolscy logistycy.

08:40 Poglądy i osądy - Paweł Konieczny
  • 15 sierpnia to w Kościele katolickim Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Już w najbliższą niedzielę w Wójcicach odbędą się VII Opolskie Dni Madonn Kresowych. O to jaka jest historia tych uroczystości oraz jaki obraz będzie w tym roku uczczony zapytamy Beatę Cichewicz, członka zarządu Stowarzyszenia Odnowienia Kościoła w Łopatynie im. Jana Cichewicza.
09:15 Radiowniczek – Marzena Mielcarek i Katarzyna Pasternak

10:20 Wartość dodana – Cezary Puzyna
  • W podsumowaniu wydarzeń tygodnia między innymi spotkamy się z opolskimi pielgrzymami, którzy zmierzają na Jasną Górę, sprawdzimy też, kiedy kierowcy w Gogolinie pojadą nowym wiaduktem nad torami. Ta bardzo potrzebna inwestycja coraz bliżej realizacji.
Do słuchania od 7:05 do 11:00 zaprasza Paweł Konieczny. Napisz do autora:
pawel.konieczny@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »