Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 14 sierpnia 2018 roku

23:00 JAZZOFONIA
Ballady jazzowe w wykonaniu polskich artystów jazzowych. Brytyjski saksofonista Andy Sheppard nagrał drugi album dla wytwórni ECM - poprzedni to Movements in Colour z 2009 r. zrealizowany w kwintecie z Johne Parricellim, Eivindem Aarsetem, Arildem Andersenem i Kuljitem Bhamrą. Najnowszy - zatytułowany Trio Libero - nagrał z nową formacja, która tworzą kontrabasista Michel Benita i perkusista Sebastian Rochford.

Charles Gayle jest muzykiem, który nie ubiegał się w żadnym stopniu o atencję społeczności jazzowej Nowego Jorku - to ona upomniała się o niego. Biografia improwizatora z Buffalo jest niemniej fascynująca niż muzyka, do której względnie szersza publiczność zyskała dostęp dopiero w latach 80., kiedy Gayle był już mężczyzną po 40, bogatym w doświadczenia ekstremalne. Szczegóły dotyczące wczesnych lat muzyka nie są do końca znane.

W każdy poniedziałek od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
MSWiA planuje wprowadzić nowe stroje bojowe dla strażaków. Zamiast nudnego i passé w tym sezonie czarnego koloru, strażacy dostaną nowoczesne piaskowo-żółte ubrania robocze, rodem z USA. Jednak kolory kolorami, najważniejsza jest użyteczność i ognioodporność tych strojów. W porannej audycji sprawdzimy, jakie ma to znaczenie dla nyskich strażaków.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:20 Operacja Dunaj, albo Lech kontra Czech – Ireneusz Prochera
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu. Porozmawiamy z nią o trwającym od kilku dni badaniu plonów zbóż oraz rzepaku i rzepiku, ale zapytamy także o inne badania prowadzone przez urząd. Kolejny temat to przymiarki do następnych spisów powszechnych.
08:40 Poglądy i osądy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • W "Poglądach i osądach" o to, jak w ciągu ostatnich dekad zmieniało się opolskie rolnictwo, zapytamy Herberta Czaję, prezesa Izby Rolniczej w Opolu.

Od 6:00 do 9:00 zaprasza Kacper Śnigórski. Z autorem można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »