Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 11 sierpnia 2018 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Piosenki z Powstania Warszawskiego. "Panny Wyklęte" - to projekt autorstwa Dariusza Malejonka i zespołu Maleo Reggae Rockers. Do współpracy muzycy zaprosili wokalistki polskiej sceny muzycznej reprezentujące różnorodność stylową. Płyta inspirowana jest losem kobiet wyklętych i opowiada o ich tragicznych powojennych doświadczeniach głosem współczesnych artystek młodego pokolenia. "Serce" i Janusz Prusinowski Trio:
"(...) Mazurki, polki, kujawiaki, kujony, oberki, wiwaty i chodzone zanotowane na niniejszej płycie służyły wielu generacjom z serca polski jako narzędzie dostrajania się do rytmu kosmosu, ścieżka czerpania sił i sensu z uniwersalnego źródła, za sposób "odmrażania" ciał, umysłów i serc z lodów codzienności (...). We wszystkich tych melodiach rozpoznajemy rytmy serc poprzedzających nas muzyków, tancerzy i nas samych (...)."


Od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
23:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś proponujemy album pt. "Radio nieprzemakalnych"

Radio nieprzemakalnych to album kompilacyjny różnych wykonawców wydany w 1988 roku, nakładem wydawnictwa Wifon. " W 1985 w ogłoszeniach reklamowych Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie pojawił się dopisek : " WEŻ ZE SOBĄ RADIO Z UKF! ". Rozgłośnia Harcerska jechała do źródła. W Jarocińskim ,,rezerwacie" organizowaliśmy spotkanie nieprzemakalnych." - tak relacjonował wówczas dziennikarz tygodnika "Na przełaj". Pamiątką po tych burzliwych czasach w polskiej muzyce rockowej jest album kompilacyjny pn. "Radio Nieprzemakalnych".

W 1986 roku Rozgłośnia Harcerska uzyskała możliwość organizowania profesjonalnych nagrań muzycznych. Zajęła się tym Bożena Sitek. W studiach radiowych pojawili się muzycy z Jarocina: Róże Europy, Sztywny Pal Azji , Malarze i Żołnierze , Voo Voo oraz grupa 1984 i RAP.


W soboty po 23:00 na audycję zaprasza Piotr Moc; do autora można napisać tu: piotr.moc@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Piotr Moc
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »