Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 11 sierpnia 2018 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Piosenki z Powstania Warszawskiego. "Panny Wyklęte" - to projekt autorstwa Dariusza Malejonka i zespołu Maleo Reggae Rockers. Do współpracy muzycy zaprosili wokalistki polskiej sceny muzycznej reprezentujące różnorodność stylową. Płyta inspirowana jest losem kobiet wyklętych i opowiada o ich tragicznych powojennych doświadczeniach głosem współczesnych artystek młodego pokolenia. "Serce" i Janusz Prusinowski Trio:
"(...) Mazurki, polki, kujawiaki, kujony, oberki, wiwaty i chodzone zanotowane na niniejszej płycie służyły wielu generacjom z serca polski jako narzędzie dostrajania się do rytmu kosmosu, ścieżka czerpania sił i sensu z uniwersalnego źródła, za sposób "odmrażania" ciał, umysłów i serc z lodów codzienności (...). We wszystkich tych melodiach rozpoznajemy rytmy serc poprzedzających nas muzyków, tancerzy i nas samych (...)."


Od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
17:00 CAŁY NASZ SPORT
W programie na żywo relacjonować będziemy derbowe spotkanie III ligi piłkarskiej pomiędzy Stalą Brzeg i Ruchem Zdzieszowice. Zapowiadają się ciekawe zawody, bowiem obie ekipy mają spory potencjał by odgrywać znaczącą rolę w tegorocznych rozgrywkach.

W audycji powrócimy też do wczorajszej wyjazdowej konfrontacji Odry Opole z Rakowem Częstochowa. W przypadku korzystnego rezultatu pod Jasną Górą, drużyna Mariusza Rumaka ma szansę powrócic na pozycję lidera rozgrywek Fortuny I ligi.

W programie sporo miejsca poświęcimy także na omówienie przygotowań do nowego sezonu siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn - Koźle. Wicemistrzowie Polski są już po badaniach lekarskich, testach wydolnościowych i mogą rozpoczynać właściwą pracę, której efektem finalnym ma być wysoka dyspozycja w trakcie sezonu. Na ten temat porozmawiamy między innymi z prezesem klubu - Sebastianem Świderskim.Na audycję od 17:05 do 21:00 zaprasza Grzegorz Frankowski. Do autora można pisać tu:
sport@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »