Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 11 sierpnia 2018 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Piosenki z Powstania Warszawskiego. "Panny Wyklęte" - to projekt autorstwa Dariusza Malejonka i zespołu Maleo Reggae Rockers. Do współpracy muzycy zaprosili wokalistki polskiej sceny muzycznej reprezentujące różnorodność stylową. Płyta inspirowana jest losem kobiet wyklętych i opowiada o ich tragicznych powojennych doświadczeniach głosem współczesnych artystek młodego pokolenia. "Serce" i Janusz Prusinowski Trio:
"(...) Mazurki, polki, kujawiaki, kujony, oberki, wiwaty i chodzone zanotowane na niniejszej płycie służyły wielu generacjom z serca polski jako narzędzie dostrajania się do rytmu kosmosu, ścieżka czerpania sił i sensu z uniwersalnego źródła, za sposób "odmrażania" ciał, umysłów i serc z lodów codzienności (...). We wszystkich tych melodiach rozpoznajemy rytmy serc poprzedzających nas muzyków, tancerzy i nas samych (...)."


Od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
7:00 MAMY WEEKEND
W naszym porannym programie przeniesiemy się nad Jezioro Nyskie, gdzie odbywa się VII Polsko-Czeski Weekend Satyry i Karykatury. Podsumujemy także jubileuszową edycję wyścigu Tour de Pologne.

Po godz. 10:00 nasze studio odwiedzi świeżo upieczony Mistrz Europy w kolarstwie torowym, Wojciech Pszczolarski.


Stałymi elementami programu są:

07:20 Przystanek Niepodległość – Piotr Wójtowicz
07:40 Praso-walnia - subiektywny przegląd prasy Tomasza Gduli
08:04 W cztery oczy – Ireneusz Prochera
  • Gościem rozmowy W cztery oczy będzie prezes Stowarzyszenia "Tarnowiec wczoraj, dzisiaj i jutro" Wioletta Frankiewicz. Porozmawiamy o tym czy muzyka alternatywna zastąpi na wsi disco polo, czy daleko od miasta da się zrobić dobry festiwal muzyczny oraz o tym co oferuje III Festiwal Muzyki Alternatywnej w Tarnowcu.
08:40 Poglądy i osądy - Paweł Konieczny
  • Naszym gościem będzie Irena Otremba, prezes opolskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Porozmawiamy o tym jak podczas upałów dbać o zwierzęta oraz o dużej ilości bezdomnych kotów, które możemy spotkać na Opolszczyźnie.
09:10 MOST - polsko-czeska audycja UE
  • W audycji MOST odwiedzimy warsztaty twórczego malowania zorganizowane przez Stowarzyszenie Kraina św. Anny w Leśnicy w ramach projektu „Kraina tradycją malowana”. O polskich i czeskich tradycjach zdobniczych, a także o tym, czy możliwe jest wykorzystanie sztuki ludowej do nowoczesnego zdobnictwa porozmawiamy z polskimi i czeskimi uczestnikami warsztatów.

Zaprasza od 7:05 do 11:00 Paweł Konieczny.
Napisz do autora:
pawel.konieczny@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »