Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 10 sierpnia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Krystyna Prońko i płyta "Subtelna gra"

Szósty album jednej z najwybitniejszych polskich wokalistek, która z powodzeniem łączy różne stylistyki od jazzu do popu (występowała z powodzeniem na festiwalach w Opolu jak i na Jazz Jamboree). Prezentowana płyta to bardziej popowe wcielenie, nie ma też tutaj najbardziej znanych utworów jak chociażby "Małe tęsknoty", a jednak przy uważnym słuchaniu czuć tutaj i słychać dojrzałość (także w warstwie tekstowej, chociaż autorów tekstów jest kilkoro i to dosyć odmiennych estetycznie, jak kojarzeni z rockiem Olewicz i Mogielnicki), wysmakowane detale aranżacyjne, przy czym bez wątpienia największym atutem jest głos wokalistki, która śpiewa wiarygodnie i nadaje całości albumu spójności wykazując się ogromnym wyczuciem.

Zaprasza po północy z wtorku na środę, z czwartku na piątek i z niedzieli na poniedziałek
Witold Sułek; do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.


Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
22:00 STUDIO REPORTAŻU
A gdy tym razem otworzymy drzwi do naszego teatru wyobraźni powita nas... "Pedro". O jego niezwykłych przygodach usłyszymy w dwóch odsłonach.

Przygnębienie i niepewność jutra w czasie stanu wojennego towarzyszyły także studentom. To właśnie wtedy, Piotr Liniewski, student Uniwersytetu Jagiellońskiego, wybrał się w podróż dookoła świata na rowerze. Nie wiedział jeszcze, że do domu wróci dopiero po trzech latach, że ta wyprawa będzie miała wpływ na jego późniejsze losy. To, że dziś może o tym opowiadać, zawdzięcza brazylijskim policjantom, bo to oni uratowali mu życie w Amazonii. "Pedro z Polski" to reportaż, który nagrałem dziesięć lat temu.

W rok później znów pojechałem do Nysy, do Pedra, bo jak się okazało, życie dopisało niezwykły ciąg dalszy do opowieści pierwszej, bo niektóre wspomnienia ukazały się nowym świetle, bo niektóre z nich były wręcz "magiczne". Tytuł drugiego reportażu: "Pedro szczęściarz", co nieco podpowiada, ale na pewno będą Państwo zaskoczeni scenariuszem, który życie obmyśliło... A może to jest tak, że z tym "scenarzystą" trzeba mocno współpracować?

Od 22:05 do 23:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »