Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 lipca 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Płyta "The Rocky Horror Picture Show"

Po raz drugi w audycji muzyka z filmu, chociaż nie muzyka filmowa, a zbiór piosenek i o wiele trafniej byłoby powiedzieć, że mamy do czynienia z musicalem. Podobnie jak w wielu innych przypadkach z jednej strony mamy piosenki i teksty opowiadające lub wpisujące się wprost w fabułę, a zarazem wyodrębnić można sporo świetnych, samoistnych piosenek, z których wiele stało się przebojami (stylistyka jest dosyć różnorodna, chociaż zdecydowanie pop-rockowa). Warto nadmienić wyśmienitych gości, jak chociażby Meat Loaf, a odtwórca głównej roli, Tim Curry, chociaż bardziej znany jako aktor, wydał też solowy album z piosenkami (można dostać wersję winylową i u nas).

Zaprasza po północy z wtorku na środę, z czwartku na piątek i z niedzieli na poniedziałek Witold Sułek; do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.


Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
22:00 STUDIO REPORTAŻU
W naszym teatrze wyobraźni malujemy reportaże korzystając z takich sam barw, jakie życie przynosi. Z archiwum tym razem przypomnimy sobie prace, których bohaterkami były kobiety. Znalazły się w trudnej sytuacji, bo los taki właśnie scenariusz napisał.

Reportaż pierwszy, autorstwa Eweliny Rusin - Różyckiej, nosi tytuł: "Kobieta z prowincji". Bohaterka tej opowieści swoją postawą wobec życia i działalnością na rzecz osób pokrzywdzonych, stanowiła zagrożenie dla "świętego spokoju" innych. Zapewne każdy ze słuchaczy w jej losach odnajdzie wątki już znane i budzące zawsze wiele emocji. Tym bardziej warto o naszym miejscu wśród innych pomyśleć i o postawie wobec spraw trudnych.

Bohaterka drugiego reportażu chciała pozostać anonimowa. Dawno temu zawodowo śpiewała na estradach w Jugosławii i Austrii. Ponad dziesięć lat temu, gdy powstawał mój reportaż: "Kocham cię życie", przeżywała dramatyczne, życiowe kłopoty i próbowała się podnieść. Przypomnijmy sobie, że nawet w najtrudniejszej sytuacji, warto poszukać chociażby promyka nadziei.

W poniedziałki, środy i piątki od 22:05 do 23:00, a w soboty od 20:00 do północy w kanale Radio Opole 2 (DAB+) zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »