Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 lipca 2018 roku

0:00 TWOJA MUZYKA
Zaprezentujemy remake kultowego debiutu Lady Pank. Rodzima legenda rocka postanowiła nagrać na nowo swój pierwszy album, korzystając z pomocy z tak uznanych wokalistów jak Maciej Maleńczuk, Krzysztof Zalewski czy Kasia Kowalska.

Wrócimy poza tym do Jaworek, gdzie tydzień temu relacjonowaliśmy 33. Letnie Warsztaty Muzyczne. Przypomnimy koncert uczestników imprezy i najciekawsze rozmowy z pedagogami, którzy edukowali młode talenty.

W każdą sobotę po północy do 6:00 rano zaprasza Tomasz Wojtyłko.

Napisz do autora:
tomasz.wojtylko@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
7:00 MAMY WEEKEND
Nasze studio ustawimy w części zdrojowej Głuchołaz przy legendarnym Amorku. Będziemy podsumowywać kolejne wydarzenia związane z XII Międzynarodowym Festiwalem Piosenki Turystycznej "Kropka". Na największej tego typu imprezie letniej w naszym kraju wystąpią najbardziej znani artyści tworzący w nurcie tak zwanej Krainy Łagodności.

Stałymi elementami programu są:

07:20 Przystanek Niepodległość – Piotr Wójtowicz
07:40 Praso-walnia - subiektywny przegląd prasy Tomasza Gduli
08:04 W cztery oczy – Ewa Skrabacz
  • W niedzielny poranek, do rowerowej aktywności będziemy zachęcać z Ewą Trojok z Opolskiego Klubu Turystyki Rowerowej Rajder. Wycieczki, rajdy to pasja członków i sympatyków klubu. Zaprosimy też na cotygodniową, niedzielną wycieczkę w sprawdzonym rowerowym towarzystwie.
08:40 Poglądy i osądy – Paweł Konieczny
  • "A w sobotę, a w sobotę wezmę plecak i gitarę, znów przywitam góry, las i rajdową starą wiarę" - tak śpiewała przed laty legendarna Grupa R. Naszym gościem będzie członek tego zespołu, autor audycji Mikroklimat emitowanej w Polskim Radiu Rzeszów Jerzy Krużel. Porozmawiamy z nim o tym, jak niegdyś wyglądały przeglądy piosenki studenckiej, co jest w niej najważniejsze i czy znajdziemy wśród dzisiejszej młodzieży następców Wolnej Grupy Bukowina czy Starego Dobrego Małżeństwa.
09:15 Radiowniczek – Marzena Mielcarek i Katarzyna Pasternak
10:20 Wartość dodana – Agnieszka Stefaniak
  • Niepokojące informacje płyną z Głubczyc. Załoga tamtejszego PKS-u skarży się na niskie zarobki i szykuje spór zbiorowy. Radni powiatowi PiS mówią o złym zarządzaniu spółką. O swoją przyszłość martwią się też pracownicy PKS-u w Namysłowie, który zawiesił wszystkie kursy. M.in. do tych tematów wrócimy w niedzielnym podsumowaniu tygodnia w Radiu Opole. W Wartości Dodanej będą także zwolnienia zbiorowe w Prudniku, kolejne zatrzymania w sprawie chemikaliów w Dąbrowie.

Zaprasza od 7:05 do 11:00 Paweł Konieczny.
Napisz do autora:
pawel.konieczny@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »