Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 lipca 2018 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Tradycja to nie przechowywanie popiołów, lecz przekazywanie płomienia. Chcemy, aby wszystkie dzieci miały możliwość kontaktu z żywą tradycją, z przekazami babć i dziadków oraz wyjątkową i unikatową muzyką. Przedstawiamy CD z tradycyjnymi zabawami, tańcami i piosenkami z Wielkopolski. o doskonały sposób na poznawanie tradycji ludowych i świetną zabawę przy muzyce i tańcu. Publikacja jest początkiem serii uzupełniającej w materiały muzyczne projekt Mały Kolberg, który od 2014 r. pomaga dzieciom i dorosłym korzystać z lokalnych tradycji. Rzeszowskie spotkanie ze skrzypkiem tradycyjnym Władysławem Pogodą.

W pierwszej godzinie audycji dominuje muzyka polska, w drugiej pojawia się muzyka świata w jej najróżnorodniejszych odmianach. Do tej pory przedstawiliśmy muzykę z ponad 60 krajów ze wszystkich kontynentów.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 OBIEŻYŚWIAT

Dziś w magazynie turystycznym „Obieżyświat” temat iście wakacyjny, bo związany z tajemnicami Opola, ale nie mających nic wspólnego z niewyjaśnionymi zjawiskami czy legendami.

Zapraszamy na spotkanie z nestorem opolskich architektów, Andrzejem Hamadą, uczestniczącym od lat 50. ubiegłego wieku w odbudowie zniszczonej stolicy naszego regionu, autorem wielu artykułów i książek, m.in. „Architektoniczne ABC Opola”.

Po emisji magazynu polecamy stronę internetową Radia Opole, gdzie w zakładce Obieżyświat, m.in. prezentujemy rysunki Andrzeja Hamady.

Od 6:05 do 7:00 w sobotę zaprasza do słuchania Barbara Tyslik. Do autorki można napisać tu:

barbara.tyslik@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »