Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 lipca 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Płyta "Eto! Bas hocu!" zespołu Bijelo Dugme, który w krajach byłej Jugosławi do dzisiaj cieszy się uznaniem i traktowany jest jako kultowy, z zaznaczeniem, że miał ogromny wpływ na rozwój rodzimej sceny rockowej i taki stan utrzymuje się do dzisiaj. Na pewno przyczynia się do tego ogromny sukces jej lidera Gorana Bregovica, znanego w Polsce z wielu nagrań z naszymi artystami, oraz z muzyki filmowej (niebawem ukażą się winylowe edycje najbardziej znanych soundtracków). Na prezentowanej płycie jest to jednak inna jeszcze muzyka, mocno tkwiąca w latach 70-tych, ale ze znamionami wielu oryginalnych elementów.

Zaprasza po północy z czwartku na piątek Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
22:00 STUDIO REPORTAŻU
Osiem lat temu, nasza reporterka, Barbara Tyslik, spotkała przy drodze...anioła. To było na skraju Różyny, wioski położonej blisko Łosiowa. Bardzo szybko udało się dotrzeć do autorki niezwykłej, przykuwającej uwagę rzeźby, Agnieszki Jany-Pełech, która wraz z mężem, Waldemarem, zamieszkała właśnie w Różynie. I tak oto, krok po kroku, narodziła się opowieść o historii domu z duszą, o barwnych ludziach i o aniołach, które nie tylko w niebie mieszkają. Z ogromną przyjemnością przypomnimy sobie zatem reportaż: "Anioły z Różyny".

"Przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech, i pamiętaj..." - nie bez ważnej przyczyny od cytatu z "Dezyderaty" rozpoczęła się moja audycja siedem lat temu w leśniczówce nagrana. Odwiedziłem w Masowie Jarosława Janickiego, leśniczego, który pisał książki, rysował i ciągle na nowo, każdego dnia, odkrywał także dla nas piękno przyrody. A w jego gabinecie, obok biurka, wisiał wyryty na desce tekst, który od razu moją uwagę zwrócił i tytuł reportażu też podpowiedział: "Jest to piękny świat".

W piątek od 22:05 do 23:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »