Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 lipca 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Płyta "Eto! Bas hocu!" zespołu Bijelo Dugme, który w krajach byłej Jugosławi do dzisiaj cieszy się uznaniem i traktowany jest jako kultowy, z zaznaczeniem, że miał ogromny wpływ na rozwój rodzimej sceny rockowej i taki stan utrzymuje się do dzisiaj. Na pewno przyczynia się do tego ogromny sukces jej lidera Gorana Bregovica, znanego w Polsce z wielu nagrań z naszymi artystami, oraz z muzyki filmowej (niebawem ukażą się winylowe edycje najbardziej znanych soundtracków). Na prezentowanej płycie jest to jednak inna jeszcze muzyka, mocno tkwiąca w latach 70-tych, ale ze znamionami wielu oryginalnych elementów.

Zaprasza po północy z czwartku na piątek Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji sprawdzimy stan orlików, przyjrzymy się też koncepcji na projekt stadionu w Opolu. Będziemy również na Międzynarodowym Festiwalu Kropka w Głuchołazach. Tam wolontariusze z całej Polski zjechali się, aby pomóc przy organizacji imprezy w Muszli Leśnej.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • Jak nie susza, to ulewy i zagrożenie powodziowe. Od dwóch dni telewizje straszą nas obrazkami wylewających rzek i zalanych łąk. Czy na Opolszczyźnie stosowne służby trzymają rękę na powodziowym pulsie? Czy w porę nacisną czerwony guzik? I czy jest się w ogóle czego bać? O tym w rozmowie "W cztery oczy" porozmawiamy z Henrykiem Fersterem, dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego.
08:40 Poglądy i osądy poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • W Poglądach i osądach mł. brygadier Dariusz Gieroń z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu opowie o tym, jak stan zagrożenia wodą oceniają opolscy strażacy i czy są przygotowani na mokrą ewentualność. Ponadto spytamy, do czego w okresie wakacyjnym wzywani są najczęściej opolscy strażacy. Czy są to pożary? Czy może utonięcia albo wypadki drogowe?
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Kacper Śnigórski i Justyna Marcińska. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »