Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 lipca 2018 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Muzyka Arvo Pärta trafiła nie tylko do kina (użyto jej już, jak się szacuje, w ok. 65 filmach) ale także na sceny teatralne i baletowe. Wśród przykładów jej wykorzystania warto wspomnieć te, które mają związek z polską kulturą. Na przykład film Niebo w reżyserii Toma Tykwera do scenariusza Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza (2002) oraz spektakl Sen Bałtyckiego Teatru Tańca w choreografii Wojciecha Misiury, którego premiera odbyła się wiosną 2011 roku.

Pärt inspiruje także wielu twórców ze świata muzyki popularnej, takich jak Michael Stipe z zespołu R.E.M, Björk czy grupa Sigur Rós, która czasem poprzedza swe koncerty utworem Für Alina. Jego muzyka jest często samplowana, w najróżniejszy sposób aranżowana i wykorzystywana jako materiał do improwizacji w różnych gatunkach muzyki. Muzyka do filmu "Pora umierać" Włodka Pawlika.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Marzena Mielcarek. Do autorki można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
12:00 LOŻA RADIOWA
Odrą.. taniej, lepiej i atrakcyjnie. O potencjale opolskiej rzeki w czwartkowej Loży Radiowej porozmawiamy z Andrzejem Brzeziną, z-cą burmistrza Krapkowic i Janem Szeferem, komandorem portu jachtowego w Krapkowicach. Pretekstem do rozmowy są zaplanowane w najbliższym czasie Dni Żeglugi i Przemysłu - InduCult2.0, promujące ideę Żywej Kultury Przemysłowej.

Po godzinie 13.00 naszym gościem będzie dr Krzysztof Badora z Uniwersytetu Opolskiego z którym porozmawiamy o kapryśnym lecie nie tylko w Polsce.

Będzie też cykl Mądre Ryby nie biorą i polityczne plotki.

Do słuchania od 12:05 do 14:00 zapraszają Agnieszka Stefaniak i Ewa Skrabacz.

Do autorek można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »