Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 lipca 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Zespół SBB i płyta "Follow My Dream"

Zdaniem wielu najlepsza płyta SBB, chociaż upieranie się przy tym stwierdzeniu nie ma, moim zdaniem większego sensu. Przychylam się do zdania tych, którzy zwracają uwagę na doskonałą produkcję, bo pod tym względem jest to na pewno najbardziej "dopieszczona" płyta, na co wpłynęło bez wątpienia nagrywanie jej w niemieckim studiu w Hanowerze. Jest też jednak pewna różnica w stosunku do poprzednich płyt, ponieważ na tej dominują instrumenty klawiszowe a mniej jest gitary Apostolisa, co sprawia, że płyta jest z jednej strony podsumowaniem etapu wielkich form, a zarazem czymś zupełnie innym. Bez wątpienia wyróżnia się jednak na tle dokonań grupy i jako taka zasługuje na wyróżnienie także w kontekście rocka tamtej doby w ogóle.

Zaprasza po północy z wtorku na środę, z czwartku na piątek i z niedzieli na poniedziałek
Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
20:00 REWIRY KULTURY
W dzisiejszej audycji o odkrywaniu różnorodnej i bogatej kultury pogranicza porozmawiamy z Magdaleną Bury-Zadrogą z Fundacji w Rozwoju. O wspomnienia, pamiątki i dziedzictwo kultury materialnej organizacja pyta mieszkańców gminy Biała. Zwieńczeniem tych działań ma być wielopokoleniowy spektakl.

W programie wybierzemy się także na wystawę prezentującą malarskie pejzaże Kresów. O swoich pracach opowie młody artysta Piotr Bombersbach.

W audycji także:

20:45 Piosenka z legendą - Anita Janczak/Rafał Nosal
21:40 Setnie ubawieni - Mariusz Majeran

Do słuchania od 20:05 do 22:00 zaprasza Katarzyna Zawadzka. Do autorki można napisać tu: katarzyna.zawadzka@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »