Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 18 lipca 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Zespół SBB i płyta "Follow My Dream"

Zdaniem wielu najlepsza płyta SBB, chociaż upieranie się przy tym stwierdzeniu nie ma, moim zdaniem większego sensu. Przychylam się do zdania tych, którzy zwracają uwagę na doskonałą produkcję, bo pod tym względem jest to na pewno najbardziej "dopieszczona" płyta, na co wpłynęło bez wątpienia nagrywanie jej w niemieckim studiu w Hanowerze. Jest też jednak pewna różnica w stosunku do poprzednich płyt, ponieważ na tej dominują instrumenty klawiszowe a mniej jest gitary Apostolisa, co sprawia, że płyta jest z jednej strony podsumowaniem etapu wielkich form, a zarazem czymś zupełnie innym. Bez wątpienia wyróżnia się jednak na tle dokonań grupy i jako taka zasługuje na wyróżnienie także w kontekście rocka tamtej doby w ogóle.

Zaprasza po północy z wtorku na środę, z czwartku na piątek i z niedzieli na poniedziałek
Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji zajrzymy do Otmuchowa. Tam, na jeziorze nie ma oficjalnego kąpieliska, ratownika i nie ma też łódki... Ratownicy muszą dowozić sprzęt z Nysy. I żeby było zabawniej najprawdopodobniej robią to kradzionym samochodem. Sprawdzimy też dlaczego osoby do 30 roku życia nie muszą płacić za prawo jazdy. Wpadniemy też do Prudnika z oficerami CBA. Zbiórka tuż przed 6 rano! Zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Agnieszki Stefaniak
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • Trwa XXII Święto Młodzieży na Górze św. Anny. Kilkuset młodych ludzi obu płci przyjechało do klasztoru ojców franciszkanów, aby przez cały tydzień modlić się, wspólnie bawić, uczestniczyć w warsztatach (m.in. teatralnych) oraz czynić dobro, np. poprzez oddanie krwi potrzebującym. Co powoduje, że zamiast jechać pod namiot nad morze, kilkunastolatek dedykuje swoje wakacje Bogu? To oraz wiele innych pytań zadamy w rozmowie "W cztery oczy" organizatorowi Święta ojcu Kamilowi Tymeckiemu.
08:40 Poglądy i osądy - Zbigniew Górniak
  • A w "Poglądach i osądach" o fenomen młodzieżowych zlotów katolickich zapytamy ks. Łukasza Kniecia, diecezjalnego duszpasterza młodzieży, który dwa lata temu koordynował Światowe Dni Młodzieży w Diecezji Opolskiej i który organizuje wyjazd młodych na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

Od 6:00 do 9:00 zapraszają Kacper Śnigórski i Justyna Marcińska. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »