Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 16 lipca 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Zespół Split Enz i płyta "Mental Notes"

W ramach wakacyjnych wyjazdów, zgodnie z zapowiedziami, odwiedzimy trochę egzotycznych miejsc, nie takich oczywistych pod względem muzycznym, a mam nadzieję bardzo interesujących. Takim zespołem jest prezentowana dzisiaj grupa Split Enz, pochodząca z Nowej Zelandii i chociaż później przeniosła się do Australii (jak wiemy, chociażby po AC/DC, Australia to też jeszcze nie jest światowy rynek) to prezentowana płyta jest jeszcze zapisem dorobku na macierzystej ziemi. Odstaje też od nowofalowych nagrań z jakich grupa zasłynęła na początku lat 80-tych. Mamy tu niby rock progresywny, ale wzbogacony pastiszem, piosenką kabaretową, jazzem (zresztą zespół przez całą karierę nie stronił od eklektyzmu), bliski Roxy Music, który supportowali na trasie i którego muzyk, Manzanera, wspomógł mocno karierę Split Enz.

Zaprasza po północy z wtorku na środę, z czwartku na piątek i z niedzieli na poniedziałek
Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
To będzie poranek w barwach mistrza świata. Przeanalizujemy pełen emocji mecz z legendarnym trenerem Antonim Piechniczkiem. Sprawdzimy jak bawili się kibice i opłakiwali swoich zawodników wielcy przegrani. Wybierzemy króla strzelców i oficjalnie zamkniemy temat piłki nożnej w porannej audycji Radia Opole!

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Ewy Skrabacz
08:04 W cztery oczy – Zbigniew Górniak
  • W poniedziałek komentatorskie deja vu - przed Mundialem w rozmowie "W cztery oczy" porozmawiamy z Antonim Piechniczkiem, byłym trenerem kadry, który poprowadził ją w 1982 roku w Hiszpanii na podium MŚw.
08:20 Entliczek, pentliczek, co powie Piechniczek - komentarz Antoniego Piechniczka
08:40 Poglądy i osądy - Zbigniew Górniak
  • W "Poglądach i osądach" z Józefem Żymańczykiem, byłym napastnikiem Odry Opole. Teraz, w pomundialowy poniedziałek, zapraszamy naszych rozmówców na antenę po raz kolejny, aby spytać o ocenę MŚw. oraz o to, które z ich typów, przewidywań, marzeń spełniły się, a które nie.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Kacper Śnigórski. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »