Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 13 lipca 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś proponujemy album kompilacyjny "Radio Nieprzemakalnych".

Płyta składankowa, której wyjątkowość polega na tym, że obok kilku znanych zespołów jak Voo Voo, Sztywny Pal Azji czy Róże Europy, zawiera nagrania zespołów, które w latach 80-tych (a niektóre do dzisiaj) nie doczekały się, pomimo ogromnej popularności, obecności na listach przebojów, a nawet ekranach kinowych, pełnowymiarowych albumów. Żal zwłaszcza nagranego już i gotowego materiału grupy Opera złożonej z byłych członków Republiki oraz Kosmetyków Mrs Pinki, absolutnie kultowego i nowatorskiego zespołu. Nie mniej intrygująco wypada R.A.P. grający naprawdę korzenne reggae, a dopełniają całości piosenki grup Proces i 1984.

Do słuchania po północy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji będziemy pluć przez lewe ramię, rzucać urok przez prawe i odczarowywać piątek trzynastego! Poza tym, porozmawiamy o Mistrzostwach Świata w Rosji z perspektywy płci pięknej na trybunach. Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej FIFA chce zasugerować stacjom transmitującym mundial, żeby pokazywały mniej ujęć z czarującym kobietami... Powód? Zapraszamy do słuchania już od 6:00 rano!

W audycji także:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:20 Mundial z autu - felieton Tomasza Gduli
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Ireneusz Prochera
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Ireneusza Prochery
  • Minister zdrowia ogłosił, że zawarł porozumienie z pielęgniarkami i położnymi w sprawie podwyżek płac i norm zatrudnienia. Porozumienie zawiera również rozwiązania dotyczące norm zatrudnienia pielęgniarek. Uzgodniono, że do końca roku ma być także opracowana "Strategia na Rzecz Rozwoju Pielęgniarstwa i Położnictwa". Czy porozumienie jest satysfakcjonujące dla obu stron? Gościem rozmowy "w cztery oczy" będzie Sabina Wiatkowska, przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Opolu.
08:20 Entliczek, pentliczek, co powie Piechniczek - komentarz Antoniego Piechniczka
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Ireneusza Prochery
  • Miesiąc temu ruszyła w województwie opolskim kampania, która ma zachęcać młodzież do pracy w zawodzie pielęgniarki i położnej. Statystyki bowiem nieubłaganie pokazują, że w zawodzie tym powiększa się luka pokoleniowa. Tymczasem od lat pielęgniarki i położne prosiły o znaczące podwyżki mówiąc, że w przeciwnym razie nie będzie miał kto dbać o pacjentów. Czy obiecane przez ministra Szumowskiego podwyżki to zapowiedź lepszego traktowania innych, niż lekarze, zawodów medycznych? Gościem "Poglądów i osądów" będzie wicewojewoda opolski Violetta Porowska.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Kacper Śnigórski i Justyna Marcińska. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »