Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 27 czerwca 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś Maciej Ziembaty i płyta "Ballady Leonarda Cohena".

Najbardziej znany i zdaniem wielu najlepszy interpretator twórczości Leonarda Cohena w Polsce. Oczywiście w dużym stopniu wynikało to także z tego, że w latach 80-tych, zachodnie płyty były trudno dostępne i drogie, a artyście zza żelaznej kurtyny gościli u nas rzadko, jednak nie sposób odmówić Zembatemu indywidualnego spojrzenia i ciekawych rozwiązań w podejściu do oryginalnych wykonań, zwłaszcza, że wiele tekstów, a także wierszy tłumaczył samodzielnie, dlatego nawet dzisiaj, kiedy piosenki Cohena są łatwo dostępne, warto słuchać jego wersji i przekładów, bo nie jest to materia łatwa, bo teksty te są w istocie poezją, a ta nie jest prosta i oczywista w przekładzie.

Zaprasza po północy Witold Sułek. Po emisji audycja będzie do odsłuchania w zakładce Białe kruki z czarnych winyli.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
9:00 ONA I ON

U zdrowego dziecka jest 40 tys. neuronów lustrzanych, które odgrywają kluczową rolę w odczuwaniu emocji, empatii i uczeniu się. U dziecka autystycznego jest ich zaledwie 15 tys. Jak zwiększyć tę liczbę? Czy rozwiązaniem może być opracowana przez doktora Adama Pabisia specjalna, elektroniczna kostka? Znany audiolog opowie o tym w naszym programie.


Zaprosimy także na jarmark historyczny na Pl. Zamkowym w Prudniku. Pokazy dawnych europejskich sztuk walki, wystawa uzbrojenia, strzelanie z łuków refleksyjnych, warsztaty tańca - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez organizatorów imprezy.

W audycji także:


09:40 i 10:40 Miejsca niezwykłe, miejsca znaczące - Krzysztof Dobrowolski

11:40 Drzewiej powiadano... - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera
Od 9:00 do 12:00 zapraszają Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
agnieszka.wawer-krajewska@radio.opole.pl
wiesław.kolbusz@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »