Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 czerwca 2018 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Kwartet Odpoczno tworzą artyści wywodzący się z różnych muzycznych światów: od muzyki tradycyjnej (Joanna Gancarczyk, Marcin Lorenc) przez jazz, muzykę improwizowaną (Marek Kądziela) aż po rockową alternatywę (Piotr Gwadera). Połączyła ich tradycyjna muzyka regionu opoczyńskiego. Muzyka, którą grają, sięga głęboko do źródeł, ale słychać w niej także dźwięki współczesnego świata. Improwizacje gitary czy rytmy wybijane przez perkusję, wplecione w charakterystyczny dla polskiej muzyki ludowej trójkowy puls, wskazują też na najlepsze wzory rodem z muzyki alternatywnej, punk rocka czy nawet hip-hopu.

Beata Bocek "O Tobje" - to płyta przemyślana, a jednocześnie nieco szalona. Piosenki Beaty Bocek zaskakują niekonwencjonalnością. Opowiadają o najzwyklejszych sprawach. Przedmiotach codziennego użytku – jak szafa, powtarzalnych czynnościach – jak jazda na rowerze do pracy, podlewanie kwiatów czy picie kawy. Albo o zwykłych marzeniach o mężczyźnie.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
7:00 MAMY WEEKEND
Dziś w audycji przeniesiemy się na Podkarpacie, gdzie rozpoczął się Dino Top Festival. Sprawdzimy również gdzie, w związku z rozpoczęciem wakacji, najchętniej wybiorą się na urlop Polacy. Oczywiście nie zabraknie także informacji mundialowych. Sprawdzimy jak wyglądają przygotowania do niedzielnego meczu o wszystko, jaki rozegra nasza reprezentacja z Kolumbią.

W programie także stałe punkty:

07:20 Przystanek Niepodległość – Piotr Wójtowicz
07:40 Praso-walnia - subiektywny przegląd prasy Tomasza Gduli
08:04 W cztery oczy – Ewa Skrabacz
  • Czy młodzież chętnie angażuje się w działalność wolontariacką? Wakacje to czas odpoczynku również od pomagania? Te pytania zadamy Lidii Stotko, nauczycielce z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu, która jest także opiekunką tamtejszych wolontariuszy. Porozmawiamy o corocznej szkolnej Gali Wolontariatu i o tym, że uczniowie Ekonomika szukają szpiku dla Jurka.
08:20 Entliczek, pentliczek, co powie Piechniczek - komentarz Antoniego Piechniczka
08:40 Poglądy i osądy - Paweł Konieczny
  • Od piątku na ulicach Opola odbywa się Boży Weekend. Organizatorzy przygotowali wiele stref wolontariatu, m.in. integracyjną dla dzieci niepełnosprawnych, warsztat plecenia różańców, teatr uliczny oraz modlitwę tańcem. Finałem Bożego Weekendu będzie dzisiejsze uwielbienie na Placu Wolności. Czym jest Boży Weekend, który odbywa się w naszym regionie po raz pierwszy? Zapytamy o to koordynatora akcji, ks. Mateusza Buczmę z opolskiej kurii.
  • Dekadę temu nikt chyba nie wyobrażał sobie, że w niewielkiej miejscowości Racławice Śląskie położonej na pograniczu polsko-czeskim, każdego roku organizowane będą pikniki kolejowe przyciągające setki osób z całego kraju oraz wiele osób z Republiki Czeskiej. W naszym cyklu odwiedzimy dziś imprezę „Koleją po pograniczu polsko-czeskim”.
10:40 Uchem i okiem. Felieton Zbigniewa Górniaka

Na audycję zaprasza od 7:05 do 11:00 Paweł Konieczny.
Napisz do autora:
pawel.konieczny@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »