Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 czerwca 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś wracamy do płyty Live zespołu Karat. Tym razem jej część 2.

Druga płyta z koncertowego albumu grupy z Berlina Wschodniego. W audycji nieco o wybranych tekstach, między innymi o utworze Albatros, którego czepiała się cenzura. chociaż pozornie jest "niewinny" i opisuje los tytułowego ptaka, który wbrew przeciwnościom losu i wrogim siłom natury dzielnie leci ku wyznaczonemu celowi, jednak fragment, w którym zostaje uwięziony po złamaniu skrzydła, przez zazdroszczących mu swobody ludzi i gdzie udaje mu się zerwać kajdany i odlecieć ku wolności, musiał już być czytelną metaforą słuchających tej piosenki młodych ludzi za murem. Dzisiaj muru już nie ma, jednak piosenka nadal pozostaje w dużym stopniu aktualna.

Zaprasza do słuchanai po północy Witold Sułek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji zajmiemy się sportem, zarówno tym amatorskim, jak i zawodowym. Dziś bowiem obchodzimy Dzień Kultury Fizycznej. Między fikołkami i przysiadami sprawdzimy też, co słychać u naszej reprezentacji w Soczi. Nie zapominamy także o uczniach, dla których piątek jest... wielkim świętem!

W audycji dziś także:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:20 Mundial z autu - felieton Tomasza Gduli
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Zbigniewa Górniaka
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara, z którą porozmawiamy o dzisiejszej (22.06) wizycie premiera Mateusza Morawieckiego w Opolu. Zapytamy ją także o co opolanie pytają polityków rządzącej prawicy podczas spotkań organizowanych w ramach akcji "Polska jest jedna".
08:20 Entliczek, pentliczek, co powie Piechniczek - komentarz Antoniego Piechniczka
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza
  • W "Poglądach i osądach" o to, ile prawdy jest w kasandrycznych opowieściach o nieuniknionym rzekomo bankructwie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zapytamy wiceprezesa ZUS Pawła Jaroszka.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Cezary Puzyna i Justyna Marcińska. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »