Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 czerwca 2018 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Trio Jachna/Mazurkiewicz/Buhl dało się poznać słuchaczom za sprawą wydanego w 2016 roku albumu "Dźwięki ukryte". Recepcja płyty, zarówno przez publiczność, jak i krytyków muzycznych była fenomenalna, okrzyknięto ją wtedy jednym z najważniejszych wydarzeń niezależnego jazzu w Polsce. Dwa lata po premierze nadeszła pora na zaprezentowanie kolejnego materiału formacji. Najnowszy album zatytułowany "God's Body" wypełniony jest swobodnymi, onirycznymi i niezwykle tajemniczymi improwizacjami zanurzonymi w elektronicznych pogłosach. Nostalgia dźwiękowa została tutaj rozpisana na trio jazzowe o stonowanym i przestrzennym brzmieniu.


Dziś w audycji także album „Mikołaj Trzaska. Muzyka z filmu Wołyń” to czwarty projekt muzyczny realizowany przez Mikołaja Trzaskę do filmu Wojciecha Smarzowskiego. Muzyka brzmi lirycznie i zarazem szorstko. Artysta stawia na surowość i wyrazistość. Płyta ta jest pod wieloma względami - wyjątkowa...


Zaprasza do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek. Do autorki można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Zgromadzone tłumy wołały - zostań z nami! Wiele osób do dziś wspomina ten wyjątkowy dzień, kiedy papież Jan Paweł II przemówił do zgromadzonych na Górze Św. Anny. A było to dokładnie 35 lat temu. W porannej audycji zaprosimy naszych słuchaczy do dzielenia się wspomnieniami z jedynej wizyty Ojca Świętego na Opolszczyźnie. Nie może też zabraknąć informacji sportowych, z jak zwykle trafnym komentarzem legendarnego trenera Antoniego Piechniczka. Będzie też czas na analizę prognozy pogody, bo ta już od jutra może być dla nas sporym zaskoczeniem.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:20 Mundial z autu - felieton Tomasza Gduli
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Marka Świercza
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie ks. prof. Marek Lis, z którym w 35. rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II na Górę Św. Anny porozmawiamy o tym, jak polski papież był postrzegany w Watykanie, co powinniśmy pamiętać z Jego nauczania i co się stało z Pokoleniem JP II.
08:20 Entliczek, pentliczek, co powie Piechniczek - komentarz Antoniego Piechniczka
08:40 Poglądy i osądy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • W "Poglądach i osądach" o tym samym porozmawiamy z red. Krzysztofem Ogioldą, który zajmuje się od lat tematyką kościelną w Nowej Trybunie Opolskiej.

Od 6:00 do 9:00 zapraszają Kacper Śnigórski i Justyna Marcińska. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »