Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 czerwca 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Tym razem zespół Karat i płyta "Live" cz. 1.

Koncertowa płyta jednego z najbardziej znanych zespołów z byłego NRD, a na pewno grupy, która w swoim dorobku ma najlepiej sprzedający się album rockowy i to nie tylko w ojczyźnie, ale i innych krajach europejskich - Der Blaue Planet wydany w 1982 roku. Prezentowany album koncertowy jest podsumowaniem, a zarazem zbiorem najciekawszych kompozycji grupy z pierwszych dziesięciu lat działalności.

Potocznie można uznać twórczość grupy za pop rock, jednak zawiera ona elementy rocka progresywnego (niektóre kompozycje trwają dwukrotnie ponad czas standardowej piosenki, chociaż nie ma typowych dla gatunku suit), a w pozornie spokojnych utworach słychać wiele smaczków aranżacyjnych, więc warto się uważnie wsłuchać.

Zaprasza po północy - Witold Sułek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Na skrzyżowaniach jedynie światła, na pasach żywej duszy, a po ulicach hula wiatr... Co stało się z miastem wojewódzkim we wtorek tuż po godzinie 17:00? W porannej audycji rozwiążemy tę zagadkę, a pomoże nam nasz specjalny komentator, legendarny trener, prosto z Wisły - Antoni Piechniczek!

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:20 Mundial z autu - felieton Tomasza Gduli
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Agnieszki Stefaniak
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Krzysztof Wysdak, członek Zarządu Powiatu Opolskiego, a zarazem członek Zarządu TSKN. Porozmawiamy o sporze władz powiatu opolskiego z organami wyborczymi o podział okręgów, spytamy także o inne konsekwencje powiększenia Opola.
08:20 Entliczek, pentliczek, co powie Piechniczek - komentarz Antoniego Piechniczka
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza
  • W "Poglądach i osądach" o stanowisko organów wyborczych w sprawie podziałów okręgów wyborczych w wyborach do Rady Powiatu Opolskiego zapytamy Agnieszkę Mikucką, zastępcę dyrektora opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Kacper Śnigórski i Justyna Marcińska. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Justyna Marcińska, Kacper Śnigorski
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »