Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 28 maja 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI

Dziś Nocna Zmiana Bluesa i płyta „Nocny koncert”...

Grupa Sławomira Wierzcholskiego w koncertowej i pierwszej fonograficznej odsłonie. Dominują jeszcze obce kompozycje, w tym czasie już klasyki gatunku uznanych muzyków (M. Waters, W.Dixon, Leadbelly) będących także wzorami dla całego pokolenia rockmanów, ale mamy też trzy autorskie kompozycje wypadające wyśmienicie na ich tle. Do dwóch z nich tekst napisał doskonale słuchaczom znany, chociażby z Breakoutu Bogdan Loebl, a to, co moim zdaniem przesądza o wyjątkowym, kameralnym, ale nie pozbawionym mocy klimacie całości jest brak perkusji i duża rola skrzypiec, instrumentu rzadkiego w bluesie, a jakże świetnie się w nim sprawdzającego.

Zaprasza do słuchania Witold Sułek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannym programie na pewno wrócimy do wydarzeń weekendu. W Opolu mieliśmy m.in. piknik rodzinny "Miliard z programu 500+", targi turystyczne i dzień sportu, w Prudniku - Rajd Maluchów, a w Kędzierzynie-Koźlu - akcja miłośników jednośladów "Motoserce". Opowiadając o tych wydarzeniach będziemy sobie zagryzać... hamburgerem. 28 maja to Światowy Dzień Hamburgera.

W audycji także:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:20 Festiwalowe Trele Morele... - Mariusz Majeran
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie płk Edward Łakomy, z którym porozmawiamy o poniedziałkowych obchodach "Dnia weterana", czyli święta uczestników misji pokojowych i stabilizacyjnych.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza
  • W "Poglądach i osądach" o tym, jak wygląda dziś służba zagraniczna naszych żołnierzy zapytamy st. chor. sztab. Stanisława Gawła z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Marzena Śmierciak i Cezary Puzyna. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »