Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 25 maja 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś Banda i Wanda i płyta „Mamy czas”.


Drugi album zespołu Wandy Kwietniewskiej, który założyła po odejściu z Lombardu, nagrywając z nim wcześniej jedną płytę i piosenki singlowe. Podobnie jak debiut wypełniony wieloma chwytliwymi przebojami i zapewne przez to zaliczany do nurtu pop rockowego (może także ze względu na teksty autorstwa Jacka Cygana, oraz fakt, iż śpiewa kobieta, wtedy rzadkość w ciężkim graniu), album jawi się w wielu momentach wręcz hard rockowo i tego będę bronił w audycji, bo naprawdę wiele utworów brzmi drapieżnie i mocno, a melodyjność w żadnym wypadku nie ujmuje im mocy. Dla naszych słuchaczy miłym będzie, że wśród członków zespołu mamy aż dwóch opolan, a są nimi Marek Kapłon z TSA i gitarzysta Marek Raduli, znany też z wielu lat gry w Budce Suflera.


Zaprasza po północy - Witold Sułek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W Dzień Mleka zabierzemy słuchaczy w podróż po mlecznej krainie przypominając kampanię "Pij Mleko Będziesz Wielki". Sprawdzimy też co to jest cukier mleczny i czy spożywanie produktów bez laktozy może nam zaszkodzić? Wg ekspertów obecny trend to wynik "chwytu marketingowego", na który dajemy się nabrać, wybierając produkty bez glukozy i galaktozy. Z kubkiem kawy z mlekiem zaczynamy tuż przed godziną 6:00.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:20 Festiwalowe Trele Morele... - Mariusz Majeran
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • Ponad miliard złotych trafił już w ramach programu „Rodzina 500 plus” do opolskich rodzin. W związku z tym w Opolu odbędzie się wielki rodzinny piknik pod patronatem władz wojewódzkich. O szczegółach sobotniej zabawy Opolan opowie w rozmowie "W cztery oczy" wicewojewoda opolska, Violetta Porowska, która jest jednocześnie kandydatem na prezydenta Opola, więc rozmowa zostanie ubogacona o element przedprezydenckich sondaży. Pierwsza opolska trójka liderów sondażowych to Violetta Porowska, Arkadiusz Wiśniewski i Witold Zembaczyński.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • W "Poglądach i osądach" dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UW w Opolu, Mieczysław Wojtaszek, opowie o skali pomocy dla rodzin Opolan w ramach programu 500 Plus.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Kacper Śnigórski i Justyna Marcińska. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Justyna Marcińska, Kacper Śnigorski
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »