Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 maja 2018 roku

23:00 JAZZOFONIA
Dziś w audycji:
  • Eddie Daniels - amerykański muzyk instrumentalista. Wielokrotny laureat nagródGrammy i innych. Znany przede wszystkim jako wirtuoz klarnetu. Gra również na saksofonach tenorowym i altowym. Nagrał kilka płyt solowych z muzyką jazzową i klasyczną.
  • Arturo Sandoval to jeden z najwybitniejszych żyjących muzyków jazzowych. Jego historia nierozerwalnie związana jest z Kubą, gdzie urodził się w 1949 roku. Swoją oficjalną edukację muzyczną rozpoczął w wieku 12 lat. Grał już na wielu instrumentach, kiedy zdecydował się poświęcić grze na trąbce. W wieku 16 lat dołączył do kubańskiej Orkiestry Narodowej, a następnie kontynuował swoją karierę w najlepszym kubańskim zespole jazzowym Irakere, gdzie występował wspólnie z Chucho Valdesem i Paquito D’Rivera.
  • Yarosh Organ Trio - dobra jazzowa płyta wrocławskiego perkusisty.
Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcare.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
12:00 LOŻA RADIOWA
Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ będzie gościem wtorkowej Loży Radiowej. Porozmawiamy m.in. o "konsumowaniu" dodatkowych pieniędzy na operacje zaćmy i endoprotezy. Zapytamy też o sytuację oddziałów wewnętrznych w Kluczborku i Głuchołazach, które wciąż nie przyjmują pacjentów.

Po 13:00 naszym gościem będzie Wiesława Błudzin, wojewódzki konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych, z którą porozmawiamy m.in. o ostatnim raporcie NIK dotyczącym zakażeń szpitalnych.


Poza tym w audycji komentarze na tematy bieżące i garść politycznych plotek.

Od 12:05 do 14:00 zapraszają Ewa Skrabacz i Agnieszka Stefaniak. Do autorek można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »