Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 maja 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI

Dziś Trubadurzy i płyta „Znowu razem”.


Płyta z 1976 roku, kiedy to na chwilę do zespołu wrócił Krzysztof Krawczyk, jednak to nie jego udział, moim zdaniem, stanowi, że jest to płyta wyjątkowo udana, a nawet odwrotnie, fakt, upatruję tego w tym, że większość utworów odbiega od najbardziej typowej, ludowo-rock and rollowej stylistyki „muszkieterów” (chociaż „Zabrali im ławę” jest w niej utrzymany, to nawet tu dostajemy nieco bardziej współcześnie na tamte czasy, brzmiące gitary), a także dzięki temu, że Krawczyk na tej płycie nie dominuje, bo dwa utwory przez niego śpiewane nazbyt przypominają jego solowe piosenki, a przecież nie o to chodzi.


Zaprasza do słuchania po północy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W poniedziałek podsumujemy imprezowy weekend w Opolu. Zaczniemy od zawodów wędkarskich na kanale Ulgi w Opolu, zaprezentujemy Miss i Mistera Opolszczyzny, sprawdzimy też jak wyglądała Noc Muzeów w naszych regionie. Nie zapomnimy także o najważniejszym towarzyskim wydarzeniu tego roku - książęcym ślubie.

W audycji także:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:20 Festiwalowe Trele Morele... - Mariusz Majeran
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • Na to wydarzenie czekają nie tylko studenci opolskich uczelni, ale również mieszkańcy miasta. W poniedziałek rozpoczynają się Piastonalia 2018, czyli tydzień dobrej zabawy z mocnymi akcentami kulturalnymi. Święto studentów potrwa do 27 maja. O tym, jakim mocnym akcentem się rozpoczną, co zobaczymy i jak zostaniemy "rozerwani" w trakcie tegorocznych Piastonaliów, opowie w rozmowie "W cztery oczy" Dominika Świerczyńska, przewodnicząca Samorządu Studenckiego Politechniki Opolskiej, która to uczelnia zainauguruje w tym roku akademicki karnawał w Opolu.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Zbigniewa Górniak
  • A w "Poglądach i osądach" Izabela Kaczyńska, przewodnicząca Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego, opowie o fenomenie Piastonaliów. Skąd się wzięła ta tradycja? Jak bardzo jednoczy ona miasto? Dlaczego studenci raz do roku powinni się wyszumieć? Czy Opola można nazwać miastem akademickim? Czy studenci mają wpływ na jego klimat, obraz, styl życia?
Na audycję od 6:00 do 9:00 zapraszają Cezary Puzyna i Justyna Marcińska. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »