Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 25 kwietnia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Pavol Hammel i Marian Varga - "Zelena posta".

Jedna z ważniejszych i ciekawszych płyt słowackiego rocka lat 70., nagrana przez dwóch wybitnych muzyków znanych z zespołów Prudy i Collegium Musicum - które działało równolegle i niezależnie od dokonań tego duetu, chociaż echa jego progresywnych dokonań słychać i tutaj, przy czym duet znacznie poszerzył paletę brzmień i stylów, sięgając do folku i jazzu (gościnnie na gitarze gra Radim Hladik), zachowując jednak zdecydowanie rockowy charakter. Jest to zatem rzecz i dla wielbicieli art-rocka, jak i po prostu... ładnych piosenek.

Zaprasza do słuchania po północy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
12:00 LOŻA RADIOWA
"Pamiętam. Katyń 1940" to hasło kampanii społeczno-edukacyjnej prowadzonej przez Narodowe Centrum Kultury. O kampanii, która dotarła także na Opolszczyznę i historii, która co rusz odkrywa kolejne karty, porozmawiamy z przedstawicielami Muzeum Katyńskiego w Warszawie: dr Ewą Kowalską i Sławomirem Frątczakiem, którzy goszczą na Opolszczyźnie na zaproszenie Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych.

Po 13:00 w samorządowej ławie Loży Radiowej zasiądzie starosta kluczborski Piotr Pośpiech, a zapytamy m.in. o problemy z obsadą lekarską w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku.

Od 12:05 do 14:00 zapraszają Ewa Skrabacz i Agnieszka Stefaniak.

Do autorów można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »