Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 kwietnia 2018 roku

23:00 JAZZOFONIA
Keyon Harrold - 25-letni trębacz amerykański zdobył pierwszą nagrodę III Międzynarodowych Zmagań Jazzowych. Jego największym rywalem był Francuz Pierre Borel. Ma dopiero 17 lat, ale to już prawdziwy wojownik. Odważny i żywiołowy.

Tetterapadequ
to free-jazzowy kwartet mocno osadzony w tradycji europejskiej muzyki improwizowanej. Zespół tworzą mieszkający w Belgii Włosi - Daniele Martini I Giovanni di Domenico oraz dwóch portugalczyków - rezydujący w Holandii Gonçalo Almeida I João Lobo Nie przypadkowo ich pierwszy album wydany w roku 2008 ukazał się nakładem wytwórni Clean Feed. Na płycie „Pangatuna” usłyszymy skład powiększony do oktetu, przez co muzyka zespołu zyskała nowy, niemal orkiestrowy wymiar.


Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
12:00 LOŻA RADIOWA
Wiosna coraz cieplejsza, a smog nie odpuszcza. Do tego benzen w Kędzierzynie-Koźlu też nie daje o sobie zapomnieć. WIOŚ informuje o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu docelowego dla benzo(a)pirenu w roku 2018. Co to oznacza? O to we wtorkowej Loży Radiowej zapytamy Krzysztofa Gaworskiego, wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska.

Po godz. 13:00 gościem będzie Aleksandra Albera z Opolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, z którą porozmawiamy o kondycji i podopiecznych opolskich OHP-ów.


Od 12:05 do 14:00 zapraszają Ewa Skrabacz i Agnieszka Stefaniak.
Do autorek można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »