Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 24 kwietnia 2018 roku

23:00 JAZZOFONIA
Keyon Harrold - 25-letni trębacz amerykański zdobył pierwszą nagrodę III Międzynarodowych Zmagań Jazzowych. Jego największym rywalem był Francuz Pierre Borel. Ma dopiero 17 lat, ale to już prawdziwy wojownik. Odważny i żywiołowy.

Tetterapadequ
to free-jazzowy kwartet mocno osadzony w tradycji europejskiej muzyki improwizowanej. Zespół tworzą mieszkający w Belgii Włosi - Daniele Martini I Giovanni di Domenico oraz dwóch portugalczyków - rezydujący w Holandii Gonçalo Almeida I João Lobo Nie przypadkowo ich pierwszy album wydany w roku 2008 ukazał się nakładem wytwórni Clean Feed. Na płycie „Pangatuna” usłyszymy skład powiększony do oktetu, przez co muzyka zespołu zyskała nowy, niemal orkiestrowy wymiar.


Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza do słuchania Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
W porannej audycji będziemy przyglądać się planom strzeleckiego podróżnika, który za cel postawił sobie słoneczną Italię. Na dwóch kółkach planuje odwiedzić 4 polskie cmentarze w ramach 100-lecia odzyskania niepodległości.

Będziemy też mówić o najważniejszym posiłku dnia czyli o śniadaniu, które ma nawet swój dzień w kalendarzu świąt nietypowych. Dlaczego jest najważniejszy? Z czego powinien się składać i kto powinien je przygotowywać? Odpowiedzi w porannym programie.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • We wtorek kończy się na Politechnice Opolskiej pilotażowy program Legii Akademickiej. Wojskowe zajęcia teoretyczne zostały przeprowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę Akademii Wojsk Lądowych z Wrocławia. Oficerowie przekazali studentom niezbędną wiedzę wojskową, między innymi z zakresu zasad zachowania żołnierskiego, zasad prowadzenia działań taktycznych, roli wojsk operacyjnych w systemie obronności państwa, przeznaczenia i właściwości bojowych broni strzeleckiej, amunicji i granatów ręcznych itd. O tym uniklanym programie opowie w rozmowie "W cztery oczy" prorektor Politechniki Opolskiej, prof. Krzysztof Malik.
08:40 Poglądy i osądy – poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • W "Poglądach i osądach" temat pilotażowego programu Legii Akademickiej rozszerzy i pogłębi kpt Tomasz Golec z Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego.
Od 6:00 do 9:00 zaprasza Kacper Śnigórski i Justyna Marcińska. Z autorami można się kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »