Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 kwietnia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Zespół Kram i płyta "Biała sowa, biała dama, biały kruk"...

Dzisiaj mniej znana grupa i bez wątpienia biały kruk (nie tylko dlatego, że występuje w tytule obok sowy). Debiutancki i przez wiele lat jedyny album grupy jest podsumowaniem kilku lat działalności i chociaż zespół czerpał z różnych źródeł i łączył w swoim repertuarze różne gatunki, to płyta zarejestrowana w 1975 roku (z nowym wokalistą – nota bene skład często się zmieniał, m.in. śpiewała w grupie i grała na flecie Barbara Ostrowska, starsza siostra Małgorzaty) brzmi dosyć spójnie, chociaż wspomniane wyżej różne style od rocka po disco słychać na niej bez wątpienia.

Zaprasza po północy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Podczas porannej audycji będziemy czytać, wertować, sprawdzać i namawiać do słuchania. W Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich przybliżymy statystyki czytelnictwa w naszym kraju; podpowiemy, które gatunki literackie cieszą się największym zainteresowaniem, a do dyskusji włączymy też audiobooki. Poza tym będzie czas na ciekawostki z dziedziny sportu i rozrywki. Zapraszamy do wspólnego rozpoczęcia tygodnia z Radiem Opole!

W audycji dziś także:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • Do 16 kwietnia obowiązywał termin zgłaszania się kandydatów na urzędników wyborczych. Mimo wysokiego wynagrodzenia (4,5 tys. brutto) i mimo dwukrotnie przedłużanego terminu, wciąż brakuje ponad 2 tysięcy urzędników. Dlaczego? I jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Czy wpłynie ona na jakość wyborów? Czy gdy dojdzie do nich ze zmniejszoną liczbą urzędników, będą potem wiarygodne? Te pytania zadamy w rozmowie "W cztery oczy" Joannie Maksymowicz, niedawno powołanej komisarz wyborczej (najwyższy organ wyborczy w danym województwie; na Opolszczyźnie jest ich trzech).
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • W "Poglądach i osądach" gościem Radia Opole będzie Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. Spytamy go m.in. o to, czym mają się zajmować urzędnicy wyborczy. Do kiedy trzeba ich powołać i jak tego dokonać? A także o to, czy prawdą są doniesienia medialne, jakoby miano zrezygnować z pomysłu instalowania w lokalach wyborczych kamer, aby uczynić wybory bardziej transparentnymi? Czy ta ew. rezygnacja podyktowana jest kłopotami technicznymi, organizacyjnymi czy wątpliwościami wynikającymi z interpretacji danych osobowych? Spytamy także, co zrobić, aby zwiększyć frekwencję wyborczą, by Polacy docenili zalety i doniosłość demokracji bezpośredniej.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Kacper Śnigórski i Justyna Marcińska. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Justyna Marcińska, Kacper Śnigorski
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »