Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 kwietnia 2018 roku

0:00 TWOJA MUZYKA
7:00 MAMY WEEKEND
Przy porannej kawie sprawdzimy, czy tegoroczny egzamin gimnazjalny sprawił uczniom jakiekolwiek problemy. Przeniesiemy się także za ocean, by pokazać polskie akcenty na obchodzonym w USA Narodowym Tygodniu Wolontariatu. Będziemy również w stolicy Dolnego Śląska, którą w ostatnich dniach zainteresował się Oksford. Poza tym wspomnimy Jonasza Koftę, ponieważ w mijającym tygodniu obchodziliśmy 30. rocznicę śmierci artysty, który na trwałe zapisał się w historię opolskiego festiwalu.

W programu dziś także:

07:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Piotr Wójtowicz
07:40 Praso-walnia - subiektywny przegląd prasy Tomasza Gduli
08:04 W cztery oczy – Piotr Wójtowicz
  • Dlaczego w województwie opolskim należy utworzyć Park Narodowy? To pytanie zadamy dr Grzegorzowi Kłysowi z Samodzielnej Katedry Biosystematyki Uniwersytetu Opolskiego. W województwie opolskim od dwóch lat trwa dyskusja na ten temat. Nasz gość jest pomysłodawcą tego, aby część lasów została objęta szczególną ochroną. Jak przekonać samorządowców do tego pomysłu?
08:40 Poglądy i osądy - Paweł Konieczny
  • Za oknami wiosna, ale opolski WOPR już szykuje się do nowego sezonu letniego. Trwa porządkowanie stanic, a już niebawem ratownicy zaczną pełnić dyżury weekendowe. Czy zbliżający się sezon niesie nową organizację kąpielisk na Opolszczyźnie? Na jakim etapie jest szkolenie ratowników? Czy jest to opłacalny zawód? Te pytania zadamy wiceprezesowi opolskiego WOPR-u Dariuszowi Krawcowi.
09:15 Radiowniczek – Marzena Mielcarek i Katarzyna Pasternak
10:20 Wartość dodana – Cezary Puzyna
  • Zabójstwo młodego mężczyzny w Opolu, podpisanie umowy na budowę obwodnicy piastowskiej i możliwość zakupu Aleksandrówki przez nyskie starostwo - między innymi te sprawy przypomnimy w niedzielnym podsumowaniu wydarzeń tygodnia.
Na audycję zaprasza od 7:05 do 11:00 Paweł Konieczny.
Napisz do autora:
pawel.konieczny@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »