Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 21 kwietnia 2018 roku

23:00 MUZYKA ŹRÓDEŁ
Kapela ze Wsi Warszawa - bogatsza o 20 lat doświadczeń, 7 albumów i setki zagranych na całym świecie koncertów - powraca na równinę mazowiecką, by spotkać się i zagrać z jednymi z ostatnich wiejskich muzykantów. O nowej płycie "Re:akcja mazowiecka" muzycy mówią: "Wyprawiliśmy się kolejny raz na mazowieckie łąki, pola, zapomniane wsie, "Szlakiem Tradycji" i odnaleźliśmy Ich... a może Oni odnaleźli nas? Tak jak znakomita śpiewaczka Maria Bienias, która powitała nas serdecznymi słowami "trochę latek na Was czekałam...".

Album dokumentujący repertuar Marii Gałki z Orłowin. Artystka została odkryta przez środowisko związane z Kieleckim Taborem Domu Tańca. Płyta ukazuje bogaty repertuar Marii Gałki, od dawnych światówek, przez pieśni miłosne, zalotne, obyczajowe, przyśpiewki, pieśni popularne, pieśni wojenkowe, po repertuar religijny.

W drugiej godzinie zaprezentujemy folk z Anglii.

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zapraszają Marzena i Jacek Mielcarkowie.
Napisz do autorów:
marzena.mielcarek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
17:00 CAŁY NASZ SPORT
Głównym punktem naszego programu będzie relacja z meczu Gwardii Opole z Azotami Puławy. Drużyna Rafała Kuptela przed własną publicznością powalczy o awans do finału rozgrywek o Puchar Polski w piłce ręcznej. W minioną środę, w pierwszym spotkaniu półfinałowym, Gwardia po zaciętym spotkaniu przegrała 28:31. W rewanżu nasz zespół będzie dążyć do odrobienia straty.

W audycji transmitować będziemy również zawody z udziałem siatkarzy ZAKSY Strzelce Opolskie, którzy walczą o awans do I ligi. W kolejnej rundzie play off przeciwnikiem drużyny z Opolszczyzny będzie MCKiS Jaworzno.

Ponadto w programie wrócimy do wczorajszej wyjazdowej konfrontacji piłkarzy Odry Opole ze Stalą Mielec.

Powiemy także o kapitalnym starcie zawodników LKS-u Sparty Głubczyce-Pietrowice na Mistrzostwach Europy w Taekwon-do. Reprezentanci Sparty zdobyli dla Polski i Głubczyc aż cztery medale.

Do słuchania od 17:05 do 21:00 zaprasza Grzegorz Frankowski z zespołem.

Do autorów można pisać tu:
sport@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »