Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 kwietnia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś proponujemy płytę Franka Kimono.

Coś, co miało być żartem, a stało się wielkim hitem i to słuchanym zarówno przez parodiowanych bywalców dyskotek, jak i fanów rocka. Oczywiście talent wokalny Piotra Fronczewskiego znała już spora część widzów kabaretu Olgi Lipińskiej czy Akademii Pana Kleksa, o ile jednak śpiewający aktorzy nie są niczym dziwnym i często pozwalali sobie na żartobliwe piosenki, tak tu mamy do czynienia z pełnowartościowym gatunkowo i artystycznie albumem, a wiele tekstów przeszło do kultury masowej i tkwi w niej do dziś.

Do słuchania po północy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
22:00 STUDIO REPORTAŻU
Skaza na życiorysie zwykle bywa ukrywana. W przypadku Mariana Szymkowicza z Głuchołaz, który dzieciństwo spędził w północno-wschodnim Kazachstanie, mówienie o niej to przede wszystkim nobilitacja i utrwalanie pamięci o losach ludzi zesłanych na Sybir. Reportaż Barbary Tyslik: "Skaza na życiorysie" (z roku 2012) przynosi wiele ważnych myśli - także i tę, że wydobywając złoto można z głodu umrzeć.

"Anko, myśmy są z ciebie dumni", reportaż Danuty Starzec i Eweliny Rusin - Różyckiej, to spotkanie z Anną Myszyńską, znaną przecież doskonale wiernym słuchaczom naszego radia. Ta audycja powstała piętnaście lat temu i ukazywała osobę, dla której język polski i niemiecki - razem - nie były obce, a do tego, jakże mocno, pokochała też śląską gwarę. Warto zasłuchać się w słowach, które losy mieszkańców tej ziemi ukazują.

Do słuchania od 22:05 do 23:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »