Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 kwietnia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś proponujemy płytę Franka Kimono.

Coś, co miało być żartem, a stało się wielkim hitem i to słuchanym zarówno przez parodiowanych bywalców dyskotek, jak i fanów rocka. Oczywiście talent wokalny Piotra Fronczewskiego znała już spora część widzów kabaretu Olgi Lipińskiej czy Akademii Pana Kleksa, o ile jednak śpiewający aktorzy nie są niczym dziwnym i często pozwalali sobie na żartobliwe piosenki, tak tu mamy do czynienia z pełnowartościowym gatunkowo i artystycznie albumem, a wiele tekstów przeszło do kultury masowej i tkwi w niej do dziś.

Do słuchania po północy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
12:00 LOŻA RADIOWA
W pierwszej godzinie gościć będziemy Bernarda Gaidę, przewodniczącego Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce. Porozmawiamy o prawach mniejszości narodowych, ostatnich kłopotach z nauką języka niemieckiego w woj. opolskim oraz strategii wyborczej mniejszości niemieckiej na nadchodzące wybory samorządowe.

Drugim gościem programu będzie Łukasz Sasuła, który od strony naukowej zajmuje się grami komputerowymi. Według Newzoo 16 mln Polaków gra w gry na różnych platformach. Porozmawiamy o tym, czy Polska jest już w pierwszej lidze producentów gier, czy mamy swój specyficzny styl oraz czy to rozrywka tylko dla młodych?

Do słuchania od 12:05 do 14:00 zapraszają Marek Świercz i Ireneusz Prochera.

Do autorów można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »