Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 kwietnia 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś proponujemy płytę Franka Kimono.

Coś, co miało być żartem, a stało się wielkim hitem i to słuchanym zarówno przez parodiowanych bywalców dyskotek, jak i fanów rocka. Oczywiście talent wokalny Piotra Fronczewskiego znała już spora część widzów kabaretu Olgi Lipińskiej czy Akademii Pana Kleksa, o ile jednak śpiewający aktorzy nie są niczym dziwnym i często pozwalali sobie na żartobliwe piosenki, tak tu mamy do czynienia z pełnowartościowym gatunkowo i artystycznie albumem, a wiele tekstów przeszło do kultury masowej i tkwi w niej do dziś.

Do słuchania po północy zaprasza Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
To pierwsza Polka i jedna z nielicznych kobiet na świecie, która samotnie opłynęła glob bez zawijania do portu. W sumie dwa i pół raza okrążyła świat, pływając po morzach i oceanach. Na swoim koncie ma wiele prestiżowych zawodów żeglarskich, przed nią - kolejne regaty, ale znalazła czas, żeby odwiedzić Opole. Już w sobotę po raz pierwszy w stolicy regionu "zacumuje" kpt. Joanna Pajkowska. W piątkowym programie porannym przybliżymy dokonania tej polskiej żeglarki, a także opowiemy, gdzie i kiedy będzie można ją spotkać.

Mieszkańcy Szybowic i okolic postanowili na wiosnę zasadzić bratki. I nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie miejsce, w którym te kwiatki ulokowano. Otóż zaskoczeni mogli być kierowcy. Bo mieszkańcy, którzy od lat upominają się i proszą o remont dziurawych dróg, posadzili bratki w ubytkach nawierzchni. Więcej o tej akcji także w piątek rano.

Są jednak takie osoby, dla których im więcej dziur, kałuż, błota i wyboistych ścieżek, tym lepiej. Tuż przed weekendem opowiemy także o tym, jak dużym zainteresowaniem cieszą się biegi ekstremalne organizowane także na Opolszczyźnie.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Ireneusza Prochery

08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie prof. Robert Rauziński, znany opolski demograf, z którym porozmawiamy o dwudniowej konferencji na temat sytuacji demograficznej w powiecie nyskim.
08:40 Poglądy i osądy - Marek Świercz
  • W "Poglądach i osądach" o kondycję demograficzną Opolszczyzny zapytamy Janinę Kuźmicką, dyrektor Urzędu Statystycznego w Opolu.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Marzena Śmierciak i Cezary Puzyna. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »