Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 kwietnia 2018 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Muzyka średniowieczna poświęcona postaci biskupa krakowskiego Stanisława w wykonaniu zespołu Jeryho. Improwizacje na tematy Krzysztofa Komedy w interpretacji wybitnego polskiego tubisty Zdzisława Piernika oraz twórcy Studia Dźwięków Niemożliwych Tadeusza Sudnika.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Marzena Mielcarek. Do autorki można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
20:00 REWIRY KULTURY
W Muzeum Śląska Opolskiego 21 kwietnia już po raz piąty odbywać się będzie Dzień Wolnej Sztuki. Jest to ogólnopolska akcja, której pierwsza edycja miała miejsce w 2011 roku, organizowana dla „powolnego” oglądania wybranych dzieł sztuki. Podobno zwiedzający muzea każdemu obiektowi poświęcają tylko osiem sekund, bo w jak najkrótszym czasie chcą zobaczyć jak najwięcej, a najlepiej – wszystko. W Dniu Wolnej Sztuki zachęcamy, jak podkreślają pomysłodawcy akcji, do oglądania „świadomie, z rozmysłem i bez kompleksów z powodu braku odpowiedniej wiedzy czy wykształcenia”.

Naszym gościem będzie dr Joanna Filipczyk z muzeum, która w sobotę będzie opowiadała o pracach Tadeusza Dominika i Leona Tarasiewicza.

Drugim gościem będzie Beata Dżon-Ozimek, dziennikarka, która zajmuje się kulturą i opowie nam o nagrodach wręczanych w Wiedniu. Niezapomniany, magiczny wieczór z udziałem ludzi kultury z całego świata, którzy w tym roku otrzymali statuetki, znanej i cenionej na wszystkich kontynentach Złotej Sowy.

W audycji także:

20:45 Radiowy Radar Rocka – Jacek Rudnik

Co w Radarze? Liam Gallagher potwierdził wpisem na Twitterze, że w studiu w Los Angeles rozpoczyna prace nad następcą znakomicie przyjętego debiutanckiego krążka. Produkcją płyty zajmie się ponownie Greg Kurstin po sukcesie, jaki towarzyszył long playowi "As You Were", na którym dostaliśmy tak trafione rzeczy jak chociażby "For What It’s Worth", czy "Paper Crown".
21:40 Sto książek na sto lat - Małgorzata Ślusarczyk

Od 20:05 do 22:00 zaprasza Mariusz Majeran. Do autoramożna napisać tu:
mariusz.majeran@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »