Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 19 kwietnia 2018 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Muzyka średniowieczna poświęcona postaci biskupa krakowskiego Stanisława w wykonaniu zespołu Jeryho. Improwizacje na tematy Krzysztofa Komedy w interpretacji wybitnego polskiego tubisty Zdzisława Piernika oraz twórcy Studia Dźwięków Niemożliwych Tadeusza Sudnika.

Od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Marzena Mielcarek. Do autorki można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Już niedługo przed hodowcami gołębi walka o puchary w mistrzostwach okręgu, czy mistrzostwach Polski. Już za mniej więcej dwa tygodnie ruszy bowiem sezon lotów gołębi na Opolszczyźnie. Uroczyste rozpoczęcie sezonu już się odbyło w Niedzielę Palmową w Kluczu, ale pierwsze loty zaplanowano na koniec kwietnia. Na Opolszczyźnie mieszka i działa krajowy duszpasterz środowiska gołębiarzy, a także sędzia zawodów - ks. Józef Żyłka, wieloletni proboszcz parafii w Kluczu. W jakiej kondycji jest gołębiarstwo w naszym regionie? O tym w czwartkowym programie porannym.

Zaprosimy też na liczne wydarzenia związane ze zbliżającym się Świętem Wojciechowym w Opolu. Sprawdzimy też, dlaczego ekstremalne biegi z przeszkodami, czasem po szyję w rzece, czy po pas w błocie są coraz popularniejsze.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Jak niemożliwe stało się możliwym – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Krzysztof Drynda, przewodniczący Klubu Radnych Razem dla Opola w Radzie Miasta Opola. Porozmawiamy z nim o postulatach RdO i niezwykłej ostatnio aktywności klubu. Czy oznacza to, że wchodzimy już w kampanię wyborczą?
08:40 Poglądy i osądy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • W "Poglądach i osądach" o to, jak zaplecze prezydenta Opola odnosi się do postulatów opozycyjnych radnych, zapytamy Łukasza Sowadę, przewodniczącego Klubu Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego.
Od poniedziałku do piątku od 6:00 do 9:00 zapraszają duety ze składu: Marzena Śmierciak, Cezary Puzyna, Kacper Śnigórski i Justyna Marcińska. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »