Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 23 marca 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś proponujemy płytę "Wojciech Młynarski śpiewa swoje piosenki".


To podsumowanie kilku pierwszych lat kariery wielkiego artysty, moim zdaniem - najdoskonalsze, gdzie pomimo satyrycznego zacięcia i doświadczeń kabaretowych, mamy do czynienia z oryginalną piosenką autorską. Muzyka na płycie, chociaż różnych kompozytorów, dzięki interpretacji, sposobowi śpiewania i oczywiście barwie głosu, jest bardzo spójna. Obok niewątpliwych przebojów jest tu kilka piosenek nieco zapomnianych, które warto przypomnieć, tym bardziej, że marzec to dwie rocznice związane z Artystą.


Zaprasza po północy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Wiosnę mamy już w garści, to teraz zajmiemy się uporządkowaniem czasu. W porannej audycji będziemy przypominać, że w nocy z 24 na 25 marca przesuwamy wskazówki zegara o godzinę do przodu. Snu co prawda będzie mniej, ale dodatkowa godzina z naturalnym światłem ma znacznie poprawiać nasze samopoczucie.

Zabierzemy też słuchaczy w podróż windą. Jest ku temu pretekst, bowiem dokładnie 161 lat temu, w Nowym Jorku po raz pierwszy uruchomiono windę pasażerską i z tej okazji 23 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Windy.

W audycji dziś także:

06:20 Przystanek Niepodległość. Sto dat na sto lat – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Marka Świercza
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Ireneusz Jaki, prezes opolskiej spółki Wodociągi i Kanalizacja, z którym porozmawiamy o obchodach Światowego Dnia Wody.
08:40 Poglądy i osądy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • W "Poglądach i osądach" o problemy świata i Polski z brakiem wody porozmawiamy z prof. Arkadiuszem Nowakiem, przyrodnikiem z Uniwersytetu Opolskiego.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają Kacper Śnigórski i Justyna Marcińska. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Justyna Marcińska, Kacper Śnigorski
06:00 ALT-J - Taro
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »