Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 marca 2018 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Dziś w audycji "Trans-Fuzja" Bauer/Bałdych/Duchnowski/Konrad - archiwalne, podchodzące z grudnia 2012 roku nagranie osobliwego kwartetu na fortepian, perkusję, skrzypce i wiolonczelę. To ciekawostka przedstawiająca zderzenie doświadczonych przedstawicieli świata muzyki improwizowanej oraz jazzu.

W audycji także "Galerie" Kuby Sokołowskiego. Płytę tworzy 12 ścieżek, z których dziesięć środkowych obdarzonych zostało takim samym tytułem jak płyta. Wspólny tytuł miniatur nie jest wyrazem lenistwa, ale wspólnym mianownikiem całego materiału. Zaproponowane przez Sokołowskiego brzmienia to hybryda muzyki fortepianowej i elementów znanych z field recordingu. Dźwięki klawiszy, dzięki elektronicznej ingerencji, mieszają się tutaj z odgłosami życia codziennego, tworząc coś na kształt przepełnionej niepewnością ścieżki dźwiękowej dnia powszedniego.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek. Do autorki można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
12:00 LOŻA RADIOWA
Wszelkimi aspektami gospodarki wodami w Polsce ma się zajmować powołane do życia 1 stycznia tego roku Państwowe Gospodarstwo Wodne "Wody Polskie". Jego prezesa Przemysława Daca pytać będziemy, czy to dobry pomysł, by tak ważne tematy powierzać jednej instytucji. Zapytamy też o kwestię budowy i modernizacji zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Odniesiemy się także do problemu malejących zasobów wody pitnej w Europie i Polsce oraz do procesu ustalania nowych taryf opłat za dostarczanie wody i odbiór ścieków.

Drugim gościem w studiu będzie wicewojewoda opolska Violetta Porowska, którą zapytamy o ruszający właśnie program bezpłatnych i dobrowolnych szczepień przeciw pneumokokom dla dzieci z roczników 2013-2016.

Od 12:05 do 14:00 zapraszają Marek Świercz i Ireneusz Prochera.
Do autorów można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »