Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 22 marca 2018 roku

23:00 SŁUCHAĆ I SŁYSZEĆ
Dziś w audycji "Trans-Fuzja" Bauer/Bałdych/Duchnowski/Konrad - archiwalne, podchodzące z grudnia 2012 roku nagranie osobliwego kwartetu na fortepian, perkusję, skrzypce i wiolonczelę. To ciekawostka przedstawiająca zderzenie doświadczonych przedstawicieli świata muzyki improwizowanej oraz jazzu.

W audycji także "Galerie" Kuby Sokołowskiego. Płytę tworzy 12 ścieżek, z których dziesięć środkowych obdarzonych zostało takim samym tytułem jak płyta. Wspólny tytuł miniatur nie jest wyrazem lenistwa, ale wspólnym mianownikiem całego materiału. Zaproponowane przez Sokołowskiego brzmienia to hybryda muzyki fortepianowej i elementów znanych z field recordingu. Dźwięki klawiszy, dzięki elektronicznej ingerencji, mieszają się tutaj z odgłosami życia codziennego, tworząc coś na kształt przepełnionej niepewnością ścieżki dźwiękowej dnia powszedniego.

Zaprasza od 23:05 do 1:00 w nocy Marzena Mielcarek. Do autorki można pisać tu: marzena.mielcarek@radio.opole.pl.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Niektóre specjalnie przygotowane dla kolejnych pokoleń, inne pozostawione przez przypadek. W porannej audycji zajmiemy się przesyłkami z przeszłości. Nie wiadomo dokładnie, kto i kiedy wpadł na pomysł, by rozpocząć modę na kapsuły czasu, ale teraz cieszą się one ogromną popularnością. Niektóre – jak ta, zakopana w 1979 roku pod pomnikiem Lenina na Kamczatce – mają być otwarte po krótkim czasie, w tym przypadku w 2024 roku. Inne mają trwać w zamknięciu przez tysiąclecia, a nad wszystkimi, zgłaszanymi oficjalnie kapsułami czasu sprawuje pieczę stowarzyszenie Time Capsule Society, prowadzące globalną bazę tego typu obiektów. W czwartkowej audycji zapraszamy na powrót do przeszłości.

Stałe elementy audycji to:

06:20 Przystanek Niepodległość. Sto dat na sto lat – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Ireneusza Prochery
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu, którego zapytamy o zamknięcie śledztwa w sprawie brutalnego zabójstwa burmistrza Zdzieszowic Dietera Przewdzinga, do którego doszło cztery lata temu.
08:40 Poglądy i osądy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • W "Poglądach i osądach" o ocenę działań organów ścigania w sprawie zabójstwa Dietera Przewdzinga zapytamy lidera TSKN Rafała Bartka.

Od 6:00 do 9:00 zapraszają Kacper Śnigórski i Justyna Marcińska. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »