Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 marca 2018 roku

23:00 JAZZOFONIA
Audycja w całości poświęcona postaci i twórczości Jerzego Miliana. Jerzy Milian - kompozytor, wibrafonista, pianista i aranżer, jedna z najbardziej oryginalnych postaci polskiej sceny jazzowej od wczesnych lat 60. do dziś. Urodził się 10 kwietnia 1935 roku w Poznaniu, zmarł 7 marca 2018 roku. W programie wykorzystane zostaną utwory Jerzego Miliana zaprezentowane podczas 6. Letniej Akademii Jazzu oraz z płyty trębacza Macieja Fortumy z roku 2016 "Music For Mr. Fortuna"

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
12:00 LOŻA RADIOWA
Zaczniemy od cyklu Nasze Państwo, potem z Manfredem Grabelusem, który odpowiada za ochronę środowiska w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego, porozmawiamy o normach hałasu. Przypomnijmy: mieszkańcy starówki w Opolu, wspierani przez ekologów, poskarżyli się właśnie, że w nocy jest tam zdecydowanie za głośno.

W drugiej godzinie pozostaniemy w ekologicznych tematach, naszym gościem będzie Anna Konowalczuk-Żołud, która stanie na czele komórki, która ma odpowiadać za zieleń w Opolu. Oznacza to, że przejmie ona obowiązki, które pozostawały w gestii MZD.

Od 12:05 do 14:00 zapraszają Marek Świercz i Tomasz Gdula.

Do autorów można napisać tu:
loza@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »