Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 20 marca 2018 roku

23:00 JAZZOFONIA
Audycja w całości poświęcona postaci i twórczości Jerzego Miliana. Jerzy Milian - kompozytor, wibrafonista, pianista i aranżer, jedna z najbardziej oryginalnych postaci polskiej sceny jazzowej od wczesnych lat 60. do dziś. Urodził się 10 kwietnia 1935 roku w Poznaniu, zmarł 7 marca 2018 roku. W programie wykorzystane zostaną utwory Jerzego Miliana zaprezentowane podczas 6. Letniej Akademii Jazzu oraz z płyty trębacza Macieja Fortumy z roku 2016 "Music For Mr. Fortuna"

Do słuchania od 23:05 do 1:00 w nocy zaprasza Jacek Mielcarek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
"Dążenie do szczęścia jest podstawowym celem człowieka" - tak w 2012 roku zdecydowała Organizacja Narodów Zjednoczonych uchwalając 20 marca Międzynarodowym Dniem Szczęścia. Zatem w porannej audycji będziemy tryskać energią i uśmiechem, poszukując najszczęśliwszych miejsc i ludzi na ziemi. Jeśli Państwo zaliczają się do tego grona, prosimy ogłosić to światu na naszej antenie! Powody są różne, ale łączy nas jedno - serotonina, która będzie nadawać rytm już od 6 rano!

W audycji także:

06:20 Przystanek Niepodległość. Sto dat na sto lat – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy Ewy Skrabacz
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Marka Świercza
  • Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Katarzyna Kownacka, rzecznik Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, z którą porozmawiamy o programie "Opolskie dla biznesu" i innych inicjatywach OCRG.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Marka Świercza
  • W "Poglądach i osądach" o to, jakiego rodzaju wsparcia potrzebuje rodzimy biznes, zapytamy Krzysztofa Dryndę, wiceprezesa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nasz gość to także przewodniczący klubu radnych Razem dla Opola, spytamy go więc także o apel ekologów o powrót do idei Salonu Miasta Opola, swego czasu sztandarowego projektu RdR.
Od 6:00 do 9:00 zapraszają duety ze składu Kacper Śnigórski i Justyna Marcińska. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Justyna Marcińska, Kacper Śnigorski
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »