Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 14 marca 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś proponujemy album "Rok" Maryli Rodowicz.

To bardzo dobry przykład płyty, którą warto przypomnieć w całości. Pierwsza strona jest wypełniona przebojami, z których wiele artystka wykonuje do dzisiaj na koncertach, a druga nieco mniej znana, czy też zapomniana, a na niej utwory nie mniej udane, z których szczególną uwagę zwraca "Westerplatte" z wierszem Gałczyńskiego, który daleki jest od kołobrzeskich festiwali. Na pewno godny uwagi i pokazujący kunszt Maryli, jest też otwierający drugą stronę utwór, którego autorem jest Czesław Niemen.

Zaprasza po północy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
22:00 STUDIO REPORTAŻU
Bardzo ją lubimy, a jednak rzadko zastanawiamy się czy jest, czy może być taka sama dla wszystkich? Może tak, może nie... I właśnie dlatego zdejmiemy pajęczynę z reportażu Krystyny Ponieckiej: "Wiosna". Ta audycja powstała w roku 1982, ale i w tym przypadku czas nie ma znaczenia. Autorka postanowiła bowiem namalować dźwiękiem wiosnę ludzi młodych, tych w wieku średnim i ludzi starych. Ich refleksje i emocje, i nas zapraszają do rozmyślań.

- W tym kolisku czasu wiosna zajmuje bardzo ważne miejsce... - usłyszymy na wstępie drugiej pracy archiwalnej. Irena Jokiel w reportażu Teresy Zielińskiej: "Wiosna" (premiera osiemnaście lat temu, a rok 2000, był Rokiem Reymontowskim) prezentuje nam najpiękniejsze opisy wiosny z "Chłopów". I nie tylko, bo słyszymy też ważny komentarz i przypomnienie ważnych tradycji i obrzędów, związanych z Wielkim Postem i Wielkim Tygodniem. Tu i teraz, warto sobie przypomnieć.

Od 22:05 do 23:00 zaprasza Marian Staszyński. Do autora można napisać tu:
marian.staszynski@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »