Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 14 marca 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI
Dziś proponujemy album "Rok" Maryli Rodowicz.

To bardzo dobry przykład płyty, którą warto przypomnieć w całości. Pierwsza strona jest wypełniona przebojami, z których wiele artystka wykonuje do dzisiaj na koncertach, a druga nieco mniej znana, czy też zapomniana, a na niej utwory nie mniej udane, z których szczególną uwagę zwraca "Westerplatte" z wierszem Gałczyńskiego, który daleki jest od kołobrzeskich festiwali. Na pewno godny uwagi i pokazujący kunszt Maryli, jest też otwierający drugą stronę utwór, którego autorem jest Czesław Niemen.

Zaprasza po północy Witold Sułek. Do autora można napisać tu: sulekwitek@o2.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Witold Sułek
15:00 POPOŁUDNIOWY REFLEKTOR
Czasy zimnej wojny i krwawych porachunków tajnych służb, wydawałoby się, już dawno za nami, a tymczasem mamy do czynienia z kolejnym skandalem szpiegowskim. Siergiej Skripal, który od kilku lat mieszka w Wielkiej Brytanii, został otruty gazem paraliżującym, gdy w wraz z córką Julią robił zakupy w centrum handlowym w Salisbury. Brytyjskie służby śledcze i dziennikarze w pierwszej kolejności sprawdzają, czy za otruciem Siergieja Skripala nie stoją rosyjskie służby. Przypominają, że w 2006 roku, w podobnych okolicznościach, dokonano zamachu na innego oficera rosyjskich służb, których schronił się w Wielkiej Brytanii - Aleksandra Litwinienkę. Ani teraz, ani poprzednio nikt nikogo jednak "za rękę" nie złapał.

Z naszym gościem drem Bartoszem Maziarzem z Instytutu Politologii UO porozmawiamy o współczesnych grach tajnych służb.

W audycji także:

16:10 Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa – debata (czwartki)
16:50 Działają i pomagają. OPP na Opolszczyźnie – Krzysztof Dobrowolski

Zapraszają od poniedziałku do piątku od 15:05 do 17:00 - Beata Granatowska i Ireneusz Prochera. Do autorów można pisać na adres: beata.granatowska@radio.opole.pl oraz ireneusz.prochera@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »