Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) z 26 lutego 2018 roku

0:00 BIAŁE KRUKI Z CZARNYCH WINYLI

Płyta "Mamy dla Was kwiaty", to pierwszy krążek, na którym Niebiesko-Czarni stali się rzeczywistym zespołem z dosyć jasno ustalonym składem, bo na dwóch poprzednich mieliśmy jeszcze do czynienia bardziej z big bitowym projektem scenicznym, nafaszerowanym solistami (śpiewali tu i Czesław Niemen i Helena majdaniec i Michaj Burano), którym zespół akompaniował. Na tej płycie mamy już tylko Adę Rusowicz i Wojtka Kordę. Nadal jednak zespół lawiruje pomiędzy stylami od rockowo hippisowskich po festiwalowo żołnierskie piosenki z niezmiennie ludowymi wtrętami – czy to jednak minus? Przekonają się Państwo.


Do słuchania po północy zaprasza Witold Sułek.

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Piotr Moc, Witold Sułek
6:00 NA DZIEŃ DOBRY
Po raz kolejny na opolskim Toropolu rządzili nie łyżwiarze czy hokeiści, a żużlowcy. Już po raz 14 w Opolu odbyła się Charytatywna Gala Żużla na Lodzie. Do tego wydarzenia między innymi wrócimy w porannym programie, tym bardziej, że w regionie organizowanych jest coraz więcej imprez, których celem jest pomoc potrzebującym.

W Dniu Dinozaura zastanowimy się, jak uczcić to święto. Może oglądając film "Jurassic Park" na DVD lub odwiedzając krasiejowski JuraPark?

Stałe elementy audycji to:

06:20 Przystanek Niepodległość. Sto dat na sto lat – Bolesław Bezeg
07:40 Praso-walnia – subiektywny przegląd prasy

08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa - Piotr Wójtowicz

Gościem rozmowy "W cztery oczy" będzie Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii. Nowo mianowanego podsekretarza stanu zapytamy czym będzie się zajmował w tym resorcie, co zdecydowało, że przyjął te nominację i czy w związku z nową funkcją zrezygnuje ze stanowiska Przewodniczącego Rady Miasta Opole.

08:40 Poglądy i osądy - Piotr Wójtowicz

Czy w Polsce da się zarabiać na nauce? O to w "Poglądach i osądach" zapytamy prezesa Parku Naukowo Technologicznego w Opolu profesora Jarosława Mamalę. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii stawia na innowacje. Co powinno się zmienić aby poprawić współpracę nauki z biznesem. Według rankingów Polska prowadzi w klasyfikacji dotyczącej szybkości wydawanych unijnych pieniędzy, natomiast pod względem innowacji na 88 krajów Polska znajduje się na 38 miejscu. W Unii niżej od naszego kraju ocenione zostały Węgry, Litwa, Chorwacja, Rumunia i najsłabsza w tej dziedzinie we wspólnocie Grecja.

Do słuchania od 6:00 do 9:00 zapraszają Justyna Marcińska i Cezary Puzyna. Można się z nami kontaktować telefonicznie: 800 30 50 50 (bezpłatny numer) lub mailowo:
poranek@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2018
Nadajemy też w technologii DAB+ - sprawdź program Radia Opole 2
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »